Повернутись до покупок
Кошик
18 років добрих ранків
0
0
UA
RU
09/6/2022

Бюджетні матраци: чи варта гра свічок?


Зміст:
  • Якими бувають дешеві матраци
  • Чи є сенс купувати дешевий матрац?
  • Як заощадити на покупці матраца?

Від якості спального місця залежить здоров'я і самопочуття, проте не завжди є можливість купити дорогий матрац. Втім, хороший виріб завжди має високу ціну. Нижче поговоримо про те, якими бувають дешеві матраци, чи заслуговують вони на увагу і на чому можна заощадити при покупці без шкоди для вашого хребта.

Якими бувають дешеві матраци

Недорогі матраци найчастіше мають конструкцію із залежних пружин. При тиску на одну ділянку поверхні просідають і сусідні, що особливо помітно, якщо поряд сплять партнери з різницею у вазі. Чохол шиється з бюджетних тканин, які швидко вбирають плями, тому рекомендовано експлуатацію виробу в наматрацнику. Рівень жорсткості варіюється від м'якого до середньої жорсткості: дорогих шарів на кшталт кокосової койри або щільної піни, ортопедичної всередині, може і не бути. Виробники дають невелику гарантію на матрац (зазвичай до 10 років), а у разі пошкодження рідко погоджуються на заміну.

Чи є сенс купувати дешевий матрац?

Головний плюс покупки недорогого матраца – звісно, ​​економія грошей. Якщо бюджет обмежений, а спати на чомусь потрібно, вибору не лишається. З недорогою моделлю не так шкода розпрощатися через 5-6 років експлуатації. Навіть найдешевший матрац здатний подарувати міцний сон і не зіпсувати поставу, головне — вибирати виріб з розумом та відповідно до особливостей свого здоров'я. Мінуси у бюджетних матраців теж є:

  • швидко зношуються, втрачають початкові підтримувальні властивості;
  • можуть викликати алергію через посередню вентиляцію та утворення пилових кліщів;
  • пружинна конструкція скрипить, а самі пружини неприємно відчуваються тілом при точковому натисканні;
  • комплектація моделей найпростіша (наприклад, немає двостороннього чохла «зима-літо» з різних за щільністю матеріалів).

Коли варто придбати бюджетні матраци?

  • потрібно облаштувати спальне місце для періодичної експлуатації (наприклад, односпальне ліжко у кімнаті для гостей);
  • матрац необхідний на короткий термін, після чого його можна замінити;
  • ви живете в орендованій квартирі й не плануєте залишатися в ній надовго, як і перевозити з собою об'ємні речі;
  • у відпочивальників немає особливих проблем зі здоров'ям, особливо щодо опорно-рухового апарату;
  • потрібно купити відразу кілька матраців, що дуже невигідно (наприклад, одночасно облаштувати дитячу та спальну кімнати);
  • необхідний матрац для поїздок та подорожей (складний футон чи дешева надувна модель із насосом);
  • матрац купується для хостела чи готелю невисокого цінового сегмента.

Як заощадити на покупці матраца?

Щоб купити дешевий ортопедичний матрац з кращими експлуатаційними характеристиками, дотримуйтесь наступних порад:

  1. Відмовтеся від того, від чого можете відмовитись без шкоди для здоров'я та якості відпочинку. Наприклад, кокосовий прошарок зовсім не потрібний людям, які звикли спати на м'якій поверхні, і навпаки — м'який латекс не знадобиться любителям «спартанського» відпочинку.
  2. Якщо ліжко ще не придбано, можна купити матрац тонше і підібрати меблевий каркас відповідного розміру. Найтонший матрац — менша ціна.
  3. Віддайте перевагу перевіреним брендам, які випускають бюджетні матраци високої якості та заощаджують не на продукції, а на рекламі та упаковці. Приклад — MatroLuxe, Come-for, MUSSON, Велам тощо.
  4. Уточніть всі особливості покупки. Наприклад, при замовленні матраца через інтернет варто уточнити ціну доставки, яка може бути рівнозначною його вартості.
  5. Не женіться за особливими вишукуваннями. Хороший матрац повинен бути зручним, з достатнім ортопедичним ефектом і приємною на дотик поверхнею — решта зайве.

Читайте також