Повернутись до покупок
Кошик
18 років добрих ранків
0
0
UA
RU
31/8/2020

Двоярусне ліжко: два питання - одне рішення!


Зміст:
  • Які є переваги?
  • Які зустрічаються варіанти виконання?
  • Як вибрати двоярусне ліжко?
  • Матеріал ліжка
  • Якість збірки
  • Захисні елементи
  • Інші нюанси
  • На закінчення

У будинку двоє малюків і потрібно придумати, як їх розмістити? Живете в малогабаритній квартирі, де кожен квадратний метр на рахунку? Необхідно одночасно зручне, безпечне та бюджетне рішення на довгі роки? Вихід є — двоярусне ліжко! Спальні місця в ньому розміщуються одне над одним, а ширина зазвичай не перевищує 90 см.

Які є переваги?

Головний плюс таких моделей — економія простору. Відпадає необхідність розміщувати кілька спальних місць, завдяки чому в квартирі залишається вільний простір. Двоповерхові меблі займають стільки ж корисного місця, скільки й стандартні одноповерхові, тому не доведеться жертвувати шафою або тумбою заради додаткового спального місця. Ще один плюс — економія грошей. Навіть наворочена двоярусна модель коштує дешевше двох окремих ліжок, що вигідно для батьків. При цьому функціональність виробів нітрохи не зменшується.

Більшість двоповерхових моделей відрізняється продуманою конструкцією, в яку включені ящики для постільної білизни, полиці для іграшок, а також захисні елементи. Завдяки цьому відпадає необхідність купувати малюкам окрему шафу. Варто згадати і креативний дизайн: діти в захваті від незвичайних ліжок і з задоволенням відправляються спати на другий поверх. З такими меблями вкласти дитину спати стане набагато простіше.

Які зустрічаються варіанти виконання?

  • Класичне рішення у двоярусних ліжках — два спальних місця, розміщені одне над іншим. Спати на таких меблях можуть двоє дітей або дорослі, в залежності від типу конструкції. Додатково в комплект можуть входити білизняні ящики, бічні полиці, а під нижнім матрацом часто ховається ніша для зберігання об'ємних речей.
  • Ліжко з робочою зоною — популярний варіант останніх років. Верхній ярус відведено під спальне місце, а нижній представляє собою письмовий або комп'ютерний стіл з місцем для зберігання шкільного приладдя. Такі меблі підійдуть сім'ям з однією дитиною у випадках, коли необхідно компактно організувати простір в кімнаті.

  • Рідше, але також зустрічаються варіанти «ліжко + зона відпочинку». Верхня частина тут відведена для сну, а нижня представлена ​​ігровим або спортивним куточком. Незвичайне рішення доречно у випадках, якщо всі інші необхідні для дорослих і дітей меблі вже є в квартирі.
  • Зустрічаються двоярусні ліжка «дорослий + дитина». Спальні місця в них відрізняються по ширині, наявності захисних елементів, товщині матраца та не тільки. Часто в таких моделях нижній ярус представлений диваном. Це зручне рішення для маленьких кімнат.

При виборі моделі відштовхуйтесь від того, кому та з якою метою Ви купуєте ліжко.

Як вибрати двоярусне ліжко?

Якщо Ви хочете купити меблі, що відповідають всім критеріям безпеки та зручності, та при цьому не переплатити, важливо звернути увагу на кожен з перерахованих нижче моментів.

Матеріал ліжка

Найбільш пристойними, довговічними та екологічними вважаються меблі з натурального дерева. Вони не схильні до корозії, витримують серйозні навантаження (малюки можуть гратися та стрибати без ризику зламати основу), і безпечні навіть для новонароджених. Потрібно щось дешевше? Можна поглянути на оригінальні вироби з кованого металу або практичні спальні місця з МДФ. А ось ліжка з деревинно-стружкових плит (ДСП) — не найкраще рішення для дитячої кімнати. Вони досить токсичні, а ще дуже крихкі та ненадійні. Якщо вибір таки впав на модель з ДСП, попросіть у продавця гігієнічний сертифікат, що підтверджує безпеку виробу.

Якість збірки

Всі деталі ліжка повинні щільно прилягати одна до одної, без прорізів і порожніх місць. Спробуйте похитати меблі: всі елементи повинні залишатися нерухомими. Переконайтеся, що каркас і направляючі мають товсту основу та не хитаються, коли дитина залазить на другий поверх. Обов'язково перевірте виріб на предмет відсутності тріщин і відколів: навіть невелика деформація незабаром перетвориться на серйозну поломку. Дерев'яні меблі повинні бути ідеально відшліфовані, аби дитина не загнала скалку через випираючі сучки. Якщо Ви не знаєте, як зібрати двоярусне ліжко самостійно, краще заплатити професіоналам: навіть одна неправильно встановлена ​​планка може зробити меблі небезпечними.

Захисні елементи

Двоярусні меблі для дітей обов'язково комплектуються спеціальними бортиками, які перешкоджають падінню дитини зі спального місця. Переконайтеся в тому, що захисні елементи ідеально входять в пази та надійно закріплюються, не хитаючись навіть при навантаженнях. Борти повинні бути досить високими, без гострих кутів і деталей, що випирають. Також необхідно звернути увагу на сходи, по яких малюк буде забиратися наверх: вони повинні бути міцними, стійкими, широкими та не слизькими. До речі, іноді сходи виконують подвійну роль: відділення висуваються, а всередині можна зберігати іграшки, канцелярію та постільну білизну.

Інші нюанси

При покупці обов'язково враховуйте заявлену виробником вантажопідйомність кожного спального місця. В ідеалі навіть дитяче ліжко повинне витримувати дорослу людину. Виміряйте відстань між верхнім і нижнім ярусом: вона повинна бути не менше метра, щоб той, хто спить внизу не відчував психологічного дискомфорту через «тисняву» стелі. Що стосується довжини спального місця, важливо, щоб вона мінімум на 15 см перевищувала зріст дитини. В ідеалі відразу купити меблі довжиною до 1,8-2 метрів, щоб не міняти їх щороку через те, що діти швидко виросли.

На закінчення

Тепер Ви знаєте, як вибрати двоярусне ліжко та які бувають види таких меблів. Віддавайте перевагу виробам перевірених брендів, які у виробництві керуються запатентованими нормами, технологіями та надають гарантію на продукцію. Бажаємо успіхів!


Читайте також