від
Більшість батьків хоче купити найкраще дітям. Однак питання, як підібрати подушку дитині виявляється складним завданням з багатьма невідомими, наприклад, які щільність, висота, дизайн краще. Важливим фактором при покупці буде вік дитини — окремі варіанти призначені малюкам 3-4 або дорослим від 8 років. Як вибрати дитячу подушку, що потрібно враховувати — дізнаєтесь зі статті.
Перш ніж відповідати на питання, як вибрати подушку дитині, потрібно знати, коли їй дозволяється починати на ній спати. Найкращий вік — 2 роки. Чому не можна підкладати подушки під голову зарано:
Деякі батьки починають підкладати щось під голову раніше, вважаючи, що так сон стає кращим. Однак не нехтуйте безпекою заради власного комфорту.
Маля почувається досить комфортно на плоскій постелі, хоча дорослим це дивно. Однак воно ніколи не намагалося спати на подушці, тому не розуміє, що втрачає.
Голову підіймають, щоб вирівняти хребет під час сну. Тому без підкладання у дорослих виникає дискомфорт, хочеться підставити руку, ковдру. Думати, як вибрати подушку для дитини, потрібно, коли у малюка з'являється відчуття дискомфорту. Помітили, що дитя часто спить на боці, підкладає згорнуту ковдру, руку, м'яку іграшку, повертається перед сном, ― спробуйте підкласти.
Замість дитячого спального приладдя не можна використовувати доросле. Це може завдати істотної шкоди. Дорослі вироби товщі за дитячі. Результат спотвореного положення уві сні — шия приймає неприродний кут. Це призводить до неправильного розвитку. Такі ж поради підходять тим, хто шукає, як вибрати подушку дитині на 3 роки.
Менший радіус вигину хребта, невелика відстань між плечима — фактори, що також викликають дискомфорт, результат — виріб валяється на підлозі, в ногах, під головою опиняється рука. Постійний сон у такій позі призведе до застою кровообігу, нездоровому розвитку передпліччя.
Доросла подушка не повинна використовуватись для дітей віком до десяти років. Виріб відповідного розміру допомагає тілу зміцнюватися, рости при цілеспрямованій підтримці, уникаючи ускладнень.
Найкращий спосіб підібрати правильну подушку – оцінити вигин шиї. Виміряйте відстань між її основою та горизонталлю плечей за допомогою двох лінійок, розташованих перпендикулярно. Однак не всі діти здатні стояти смирно, тому можете просто почати з висоти 5 см. Розмір виробу не повинен бути занадто великим, орієнтуйтеся на проміжок між двома бічними точками плечей, що виступають, у самому широкому місці.
Головний момент — малюку має бути максимально зручно. Необхідно також звернути увагу на підтримку. М'яка пухка пір’яна подушка часто здається хорошим вибором, але вона не забезпечує необхідну опору маленьким головам. Існує можливість, що модель закриє рот і ніс під час сну. Проте жорстка викликає дискомфорт.
Натисніть пальцями на подушку, вона має повернути колишній вигляд. Якщо процес займає понад 10 секунд, виріб не повертається у вихідне положення, гарантувати встановлену нормами підтримку шиї та верхній частині хребта він не зможе. Хоча м'якість здається відповідною, м'язи малюка ще не розвинулися належним чином.
Перед тим, як вибрати ортопедичну подушку, добре стисніть її. Якщо результату практично немає, спати буде незручно. Жорсткий виріб забезпечує потрібну підтримку, але може спричинити погіршення якості сну.
Пам'ятайте, що ви вибираєте подушку дитині, а не собі. Голова та шия у неї легше і менше, ніж у дорослого, дітям не потрібний такий самий рівень м'якості та комфорту. Допоможіть дитині краще виспатись уночі, виберіть модель, призначену для маленьких тіл.