від
Тепло, затишок та комфорт — найважливіші критерії, що варто враховувати під час вибору ковдри на зимовий період. Ідеального варіанту, що підходить всім без винятку, не існує, бо кожний організм має індивідуальну терморегуляцію. Одній людині зручно під важкою та теплою ковдрою, а іншій — під легкою та тоненькою, що більше нагадує покривало. Тож яка ковдра найтепліша, варто вирішити самостійно.
Пропонуємо розібрати, які переваги та недоліки мають різні наповнювачі, та на що потрібно зважати під час купівлі спального аксесуара.
Перед тим, як вибрати зимову ковдру, важливо врахувати такі параметри:
Розмірковуючи, яку ковдру купити на зиму, варто передбачити й простоту догляду. Моделі з синтетики легко випрати у звичайній машинці, а от ковдри з натуральних матеріалів піддаються тільки сухому чищенню.
Як гарно під час холодів закутатися в тепленьку ковдру! Щоб зробити це без проблем, потрібно правильно вибрати розмір такого виробу. Для комфортного сну однієї дорослої людини односпальної ковдри буде замало, тож виробники пропонують звернути увагу на полуторні та двоспальні моделі.
Сімейним парам, що мають різну терморегуляцію, краще купити дві полуторні моделі. Вони добре вміщуються на двоспальному ліжку, а кожен з користувачів зможе насолоджуватися саме тим варіантом, що йому до вподоби.
Важко сказати, які ковдри найтепліші, бо всупереч маркетинговим штампам, жодна з них насправді не гріє, а лише зберігає тепло людського тіла, не дозволяючи йому розсіюватися. Теплопровідність спального аксесуара залежить від виду наповнювача, тож розглянемо найпопулярніші.
Це найпоширеніший матеріал для виготовлення зимових ковдр, що має багато позитивних властивостей. Якісну вовну отримують шляхом вичісування тварини та подальшої обробки матеріалу.
До переваг вовни відносять:
Проте у ковдри з такого матеріалу є й недоліки, до яких відносяться досить велика вага, необхідність спеціального догляду та здатність викликати алергічну реакцію.
Найпоширенішим варіантом є гусячий пух, набагато рідше використовується пух та перо лебедя. В деяких випадках використовується суміш пуху та пір’я у різних пропорціях, що дозволяє знизити вартість виробу.
Плюси:
Мінусів у таких ковдр ще більше, ніж у вовняних. Вони часто стають сприятливим середовищем для розмноження кліщів та викликають алергію. Такі ковдри не можна прати жодним способом, до того ж, їх потрібно періодично просушувати, бо пух набагато краще вбирає вологу, ніж її віддає.
Хоча це словосполучення в багатьох підсвідомо викликає спротив, розмірковуючи, як вибрати ковдру на зиму, не слід відкидати й моделі з синтепону, акрилу, холлофайберу та синтепуху. За деякими показниками такі вироби перевершують натуральні.
Переваги:
Проте синтетичні ковдри не дуже добре вбирають вологу та пропускають повітря. Тож, якщо вибрати надто теплу модель, спати буде некомфортно.
Розмірковуючи, як вибрати теплу ковдру для комфортного сну, зверніться за порадою до спеціалістів нашого інтернет-магазина. В каталозі «Світ Матраців» ви знайдете якісні вироби українських виробників за доступною ціною. Приємних покупок!