від
Навряд чи знайдеться багато людей, які ретельно продумують позу для сну, лягаючи ввечері в ліжко. У більшості випадків через якийсь час тіло автоматично приймає зручне положення. Люди різні, й найкраща поза для сну в кожного своя. Деякі засинають на спині й протягом ночі не змінюють положення тіла, інші люблять засинати на боці або животі, а дехто здатний розслабитися, тільки прийнявши положення ембріона.
У якій позі краще спати, людина вирішує сама, але якщо після ночі Ви часто відчуваєте себе розбитим і невиспаним, варто з'ясувати, що з цього приводу думають фахівці.
У процесі сну тіло людини відновлюється на клітинному рівні: розслабляються м'язи, оновлюються тканини, а мозок отримує "перезавантаження". Тому можливість повноцінно виспатися важлива для здоров'я людини.
На якість сну впливають різні чинники:
Регулярне недосипання призводить до негативних наслідків для організму:
Це далеко не повний перелік неприємностей, які очікують на людину, яка тривалий час не має можливості виспатися. Але навіть цього достатньо, щоб спробувати найзручніші пози для сну і "подружитися" з подушкою.
Коли обрано найкращу позу для сну, це вже 50% успіху. Адже правильно обрана позиція позначається на стані хребта та всіх органів людини. Від того, як розташоване тіло протягом ночі, залежить багато чого:
Якщо положення тіла не дає можливості розслабитися, то час, проведений у ліжку, можна вважати витраченим даремно.
Є три основні положення, які більшість людей приймають під час сну. Не всі однаково корисні, тому варто уважно вивчити кожне з них.
Фахівці вважають, що це найзручніша поза для сну, особливо якщо на ліжку лежить новенький ортопедичний матрац із хорошою підтримкою хребта. Коли людина лежить на спині, її хребет перебуває в найбільш природному стані:
Незважаючи на корисність положення, воно не всім підходить. Багато людей хропуть, проявляється бруксизм. Якщо це відбувається, варто подумати про інше положення.
Таку позицію за результатами досліджень займає 50% людей, причому більша частина з них обирає позицію ембріона або "калачиком", і це вважається правильним. Сон у такому положенні забезпечує:
Важливо запам'ятати, на якому боці потрібно спати, щоб почуватися чудово. Лікарі рекомендують повертатися на лівий бік із кількох причин. Сон на правому боці ставить тіло в позицію, за якої вміст шлунка може закидатися в стравохід - печія забезпечена. У цьому положенні сповільнюється діяльність нирок і лімфатичної системи - вранці ймовірні набряки й неприємний запах від тіла.
Це, мабуть, найбільш невдала позиція для сну. Так хребет втрачає природний прогин, а постійний поворот голови навантажує шию. У такій позі збільшується ризик защемлення сідничного нерва і погіршення мозкового кровопостачання. Можливий і розвиток сексуальної дисфункції.
Сон на животі корисний тим, у кого спостерігаються надмірні скупчення кишкових газів. Якщо спати на животі подобається найбільше, постарайтеся видозмінити положення тіла. Подушку з-під голови перекладіть під живіт, а ліву ногу зігніть у коліні. Такі дії допоможуть розвантажити поперек і шию, а отже, виспатися буде простіше.