Повернутись до покупок
Кошик
18 років добрих ранків
0
0
UA
RU
24/7/2018

Як вибрати безпечні та зручні меблі в дитячу кімнату


Зміст:
  • Безпека дитячих меблів
  • Кілька порад з вибору меблів в дитячу
  • Вибираємо меблі виходячи з віку
  • Вплив статі дитини на зовнішній вигляд меблів

Вже давно не таємниця, що дизайн кімнати, в якій живе дитина, впливає на її розвиток і представляє його індивідуальний простір. Як же правильно організувати дитячу спальню, щоб дитина отримувала все, що їй потрібно? В першу чергу необхідно знати, чого потребує чадо. Базове – це:

  • безпека;
  • зручність;
  • функціональність.

Нумо розгляньмо детально, як же підібрати ідеальні меблі для дитячої кімнати, щоб вони відповідали всім перерахованим параметрам.

Безпека дитячих меблів

Батькам варто ретельно та вдумливо підійти до питання про оформлення дитячої кімнати та підбору предметів меблів. Коли дитина тільки почала ходити, і ще часто тримається за руку, не варто ставити в дитячій меблі зі скляними елементами, металевими вставками або гострими кутами. Це може стати причиною різних травм. Адже маленьким пустунам потрібно скрізь сунути свій допитливий ніс. Безпека – це одна з головних характеристик, яку повинні врахувати батьки.

Також важливо приділити увагу екологічності. Бажано, щоб меблі для дитячої були виконані з натуральних матеріалів, наприклад, дерева або металу. Крім того, слід уточнити, чи не міститься в матеріалах великої кількості шкідливих речовин, таких як формальдегід.

Кілька порад з вибору меблів в дитячу

Які ще критерії визначають вибір меблів в дитячу? В першу чергу необхідно перевірити надійність самої конструкції. Потім варто звернути увагу на функціональність меблів, якість конструкції, можливість чищення від забруднень, чи легко пошкодити поверхні.

Перш ніж відправлятися в магазин за меблями, треба визначити, яка частина кімнати буде ними заставлена. Звичайно, кожен з батьків хотів би виділити для дитини найбільшу кімнату, але це часто буває неможливо. Тому вихідною точкою стануть розміри тієї кімнати, яка відведена для дитячої.

Коли з розмірами кімнати питання вирішене, можна йти вибирати меблі. Якщо дитяча простора, то обмежень немає та можна вибрати що завгодно. Якщо кімната має скромні розміри, як найчастіше і буває, то варто віддати перевагу багатофункціональним і компактним меблям. Вони можуть розкладатися та складатися за потреби. Тільки потрібно звернути увагу на якість фурнітури та легкість переміщення деталей.

Варто звернути увагу і на меблі-трансформери. Вони не вимагають частої заміни, оскільки змінюють свою форму та ростуть разом з дитиною. Батькам це дозволить скоротити витрати. Наприклад, ліжко для малюка трансформується в спальне місце для підлітка, а колишній диван стане двоярусним ліжком.

Вибираємо меблі виходячи з віку

Під час вибору меблів також варто враховувати вік дитини. Для дошкільнят кімната буде нагадувати казковий світ з яскравими фарбами. Для школяра краще стриманий та строгий інтер'єр, щоб не відволікати його від виконання домашнього завдання або читання. З ростом дитини в кімнаті буде збільшуватись кількість речей, які їй необхідні. Тому бажано відразу передбачити місця для зберігання, наприклад, шафу-купе.

У дитячій кімнаті має бути кілька зон: зона відпочинку, ігрова та зона для навчання. Поки дитина ходить у дитячий садок, зона для навчання може бути невеликою, але з часом співвідношення ігрової зони та навчальної буде змінюватися.

Після 6 років зону для ігор зменшують, віддавши її частину під зону для навчання. В навчальній зоні повинні розташовуватися полиці для книг або підручників, письмовий стіл та місце для сидіння. Крім того, при установці столу необхідно, щоб міжкімнатні двері були в полі зору дитини, або так, щоб вона бачила момент їх відкриття. Це потрібно для того, щоб дитина не злякалась несподіваного відвідувача.

Особливо важливо правильно вибрати письмовий стіл. Висота стільниці повинна розташовуватися на рівні сонячного сплетіння дитини. При цьому ноги в положенні сидячи слід ставити під прямим кутом. Але дитина росте, а купувати подібні меблі кожен рік досить клопітно та витратно. Тому сьогодні в магазинах можна знайти столи-трансформери. Такі столи ростуть разом із дитиною. При необхідності висота такого столу змінюється, і він прослужить досить довго. Ідеальним варіантом стане доповнення столу-трансформера стільцем з можливістю регулювання висоти сидіння. Такий комплект меблів позбавить від зайвих витрат грошей та часу.

Також досить важливими та потрібними предметами обов'язкових меблів в дитячій кімнаті є шафи. Кожна шафа повинна виконувати найголовнішу покладену на неї функцію – це збереження одягу в чистому й охайному вигляді. Однак дитяча шафа повинна також мати можливість зберігати всі іграшки, книжки та інші важливі предмети. Що більше поличок і відділів буде в таких меблях, то більш зручними та бажаними вони будуть як для дітей, так і для батьків. Крім того, необхідно знати, що шафа, призначена для кімнати дитини, має бути як можна більш місткою, адже часто потрібно буде розташувати досить багато дитячих речей. Полиці та ящики завжди повинні знаходитися в безпосередній доступності для малюка, бути зручними у використанні, оскільки дитина може в будь-який момент захотіти самостійно користуватися необхідними їй речами. Неймовірно зручним вважається конструкція шафи, де штанга для вішалок розташована відповідно до зросту дитини.

Шафа для дитячої кімнати повинна бути виготовлена з урахуванням всіх правил безпеки, тобто не мати гострих кутів і випнутих деталей, а також всі її поверхні повинні бути ідеально гладкими для запобігання попадання скалок в ніжну шкіру дитини. Батьки повинні ретельно підбирати такі меблі під створену атмосферу в дитячій кімнаті, тому що на ринку меблів представлений просто колосальний вибір форм, кольорів і видів шаф.

І ще раз варто повторити, що обов'язково треба звернути увагу на те, з яких матеріалів виготовлені меблі. Оскільки від цього залежить безпека дитини та її здоров'я.

Вплив статі дитини на зовнішній вигляд меблів

При оформленні дитячої кімнати необхідно врахувати стать дитини, від цього залежить колірне рішення. Але при цьому слід уникати стереотипу, що дівчаткам потрібен рожевий, а хлопчикам блакитний колір. Можна вибирати будь-який колір і відтінок. Найголовніше, цей колір повинен бути приємний господарю кімнати, йому повинно бути комфортно. Єдине, чого слід уникати, так це яскравих кислотних кольорів, оскільки вони будуть занадто хвилювати дитину.

  1. Якщо в сім'ї росте маленька леді, то в її кімнаті рекомендується поставити шафу, щоб розвісити в ній сукні та вбрання. Крім цього варто придбати стелажі, для того, щоб вона могла розсадити своїх м'яких ведмедиків, кошенят і, звичайно, лялечок.
  2. Батькам джентльменів варто звернути увагу на функціональність меблів, шафи з безліччю шухлядок. Якщо в кімнаті є м'які меблі, то їх оббивка повинна легко пратися, бути не маркою.

При цьому не варто строго діяти виходячи з цих правил. Вони лише є базовими та узагальненими, і можливо абсолютно не підходять для Вашої дитини. Поговоріть з нею і вона сама скаже, чого їй хочеться. Можливо, малюк мріє жити як пірат, тоді кімнату можна оформити в піратському стилі. А можливо, чадо обожнює кішок або собак, тоді в декорі кімнати можна використовувати зображення цих тварин.

Звичайно, здається, що простіше та економніше за все придбати такі ж меблі в дитячу, як і в інші кімнати будинку або квартири. Але це рішення тільки на перший погляд здається правильним. Не потрібно намагатися облаштувати кімнату на виріст, використовуючи звичайні меблі. Уявивши себе дитиною можна знайти правильне рішення. Висловити особливість дитини та її особистість можна за допомогою ігрових канапок різної форми, тематичних іграшок. Головне не боятися експериментувати, дитина завжди покаже, що їй подобається, а що не потрібно.

Період дитинства ніколи не повториться, це найчарівніша пора. Можливо, в дитинстві батьків багато чого не було. Але зараз є величезні можливості. Тому потрібно докладати невеликих зусиль, щоб дитина запам'ятала своє дитинство на все життя!


Читайте також