від
Тепленька та м’яка ковдра — важливий аксесуар для комфортного сну. Саме завдяки їй можна зігрітися в прохолодну ніч та підтримувати правильну температуру тіла під час відпочинку. Сучасні виробники пропонують широкий вибір матеріалів, що служать наповнювачами для спального приладдя.
Всі їх легко розділити на дві великі групи: штучні та натуральні. Ковдри з натуральних матеріалів коштують досить дорого, проте синтетичні варіанти не завжди задовольняють всі потреби клієнтів. Тож фінансовий момент — ще один параметр, що варто враховувати, розмірковуючи, який краще наповнювач для ковдри.
Для зимових холодів підходять ковдри з вовни, пуху, холлофайберу або синтепону. Легкі демісезонні та літні моделі зазвичай виготовляють з бавовни, байки, бамбука або тонкого шару поліестеру.
Люди, що цінують все натуральне, мають достатній вибір варіантів наповнювачів. Проте при купівлі такого виробу варто зважати на його можливі недоліки, а не тільки на переваги.
Пір’я та пташиний пух — мабуть, найдавніші матеріали для виготовлення постільного приладдя. Пухові вироби мають:
Найгіршим серед негативних моментів є здатність пуху перетворюватися на сприятливе середовище для розмножування кліщів та бактерій. Пухові ковдри часто стають причиною виникнення алергії, а людям, що вже мають таке захворювання, спати під ними суворо заборонено.
За пуховою ковдрою потрібен спеціальний догляд: її потрібно регулярно просушувати та чистити тільки сухим способом. Ціна таких виробів досить висока, що є ще одним негативним моментом.
Вважається, що ковдра з таким наповнювачем є не тільки теплою, а й цілющою. Вовняні овечі ковдри:
Серед негативних моментів — здатність викликати алергію. Прати такі ковдри не можна — їм потрібне сухе чищення.
На відміну від овечої, верблюжа вовна коштує дорого, але строк служби такої ковдри становить понад 20 років. Вироби з цього матеріалу теплі, затишні та мають порівняно невелику вагу, але якщо ковдра зроблена з вовни старої тварини, вона може трошки колотися під час використання.
Такі наповнювачі зазвичай використовують для виготовлення демісезонних та літніх виробів:
Вирішуючи, який наповнювач кращий для ковдри, не варто забувати й про штучні матеріали:
Однозначно відповісти, який наповнювач для ковдри найкращий, досить складно, бо кожна людина має свої вподобання. Наповнювачі ковдр мають різні властивості, переваги та недоліки, тож який варіант буде найкращим саме у вашому випадку, доведеться вирішувати самостійно.