від
Складно уявити повноцінний відпочинок при неправильному температурному режимі. І якщо взимку зігрітися в ліжку під ковдрою просто, влітку сховатися від спеки — в рази складніше. У результаті нічний відпочинок стає менш якісним і повноцінним, а самопочуття в наступні дні значно погіршується.
Вплинути на проблему може правильне охолодження ліжка. І важливу роль у цьому відіграють спеціальні матраци, здатні регулювати термообмін.
Температура тіла трохи знижується під час відпочинку, щоб забезпечити організму максимальне розслаблення. Але через занадто щільні матраци або постільну білизну тепло утримується. У результаті тіло нагрівається, і сон у спекотну пору року стає менш якісним.
Особливо актуальна проблема для тих, хто обирає матраци з ефектом пам'яті. Вони добре підтримують тіло, але створені зі щільного матеріалу. Він погано пропускає тепло. Люди, які обрали для дому пружинні або гібридні матраци з натуральних матеріалів, з такими проблемами стикаються рідше.
Ця особливість спонукала виробників шукати варіант, здатний забезпечити підтримання тіла і хороший відтік тепла. У результаті з'явилися гелеві вироби з піною та ефектом пам'яті, що сприяють циркуляції повітря.
Високі температури заважають повноцінному відпочинку. Сон стає поверхневим, складніше перейти в глибшу стадію. У результаті зростає ймовірність того, що вранці людина прокидається розбитою і втомленою.
У спеку люди більше перевертаються. Це заважає не тільки тому, що самі не можуть спокійно спати, а й не дають другій половинці. Через це не висипаються обидва, що негативно позначається на настрої та енергійності.
Інший момент пов'язаний із гігієною. У спеку люди більше пітніють, через що може з'являтися запах. До того ж волога вбирається в постільну білизну і матрац. Це може спровокувати не тільки неприємний аромат, а й появу цвілі.
Виробники вигадали кілька варіантів того, як поліпшити ситуацію. Перший із них — використання шарів із пористого латексу. Матеріал добре тримає форму і забезпечує відмінний ортопедичний ефект сам по собі. А завдяки великим осередкам поліпшується циркуляція повітря, що позитивно позначається на відтоку тепла.
Наступний варіант — піна з гелевими частинками. Вона не тільки адаптується до контуру тіла, а й допомагає повітрю під людиною легко циркулювати.
Серед інших матеріалів, які дають змогу забезпечувати хорошу терморегуляцію матраца, можна виділити:
Шари такого типу спеціально додають в охолоджувальний матрац, щоб поліпшити повітропроникність.
Крім матеріалів, важлива конструкція виробу. Пружинні матраци пропускають більше повітря, через що тілу простіше віддавати тепло. Але такий варіант подобається не всім через дещо гірший рівень підтримки тіла порівняно із суцільною піною.
Матеріал оббивки також впливає на те, наскільки буде хорошим холодний матрац. Найбільш повітропроникним вважається жакард — він краще відводить тепло порівняно з трикотажем. Саме цей матеріал найчастіше використовують на «спекотній» стороні матраців «зима-літо».
Впливає на комфортний відпочинок і тип ліжка. Моделі із суцільною основою набагато гірше пропускають повітря, через що зростає ризик перегріву. Ліжка з ламелями навпаки — сприяють охолодженню під час сну.
Позначаються на відпочинку в спеку і матеріали постільної білизни або чохла на матрац. Повітропроникні варіанти з бавовни або льону справляються із завданням набагато краще.
Для людей, які страждають на припливи і нічну пітливість, існує спеціальний матрац із кондиціонером. У його конструкцію встановлено системи повітряного або водяного охолодження, які можна регулювати за допомогою пульта управління. Але такий матрац обійдеться набагато дорожче.
Турбота про повноцінний сон допоможе значно поліпшити задоволеність життям. І якісні матраци відіграють у цій справі важливу роль.