Повернутись до покупок
Кошик
18 років добрих ранків
0
0
UA
RU
08/2/2021

Чому болить шия, плечі та голова після сну: топ 5 причин


Зміст:
  • Остеохондроз
  • Запалення та укуси
  • Міозити
  • Тривале напруження м'язів
  • Невралгія
  • Болить шия, плечі та голова після сну: що робити?

 

 

Прокинулися вранці та відчули біль в області шиї? Не варто панікувати, адже найчастіше причина пов'язана з незручною позою уві сні або з неправильно підібраними постільними речами.

Лише в меншій кількості випадків хворобливі відчуття спровоковані патологіями і далі ми трохи поговоримо про них.

 

Остеохондроз

Це — хронічне захворювання, пов'язане із запаленням і в подальшому руйнуванням хрящової тканини міжхребцевих суглобів. Найчастіше уражаються поперекові хребці, другим за поширеністю є остеохондроз шийного відділу.

Але при даній патології біль постійна, вона турбує людину не тільки в ранкові години, а й протягом дня. Посилення неприємних відчуттів після сну як правило пов'язане з неправильною позою.

Лікуванням хвороби займається лікар невропатолог. Після повного обстеження він призначить препарати, а також порекомендує курс лікувальної фізкультури.

Запалення та укуси

Боліти шия, голова та плечі після сну можуть внаслідок інфекційних або запальних процесів, таких як:

  • фурункули;
  • карбункули;
  • флегмона;
  • абсцес і ін.

Дуже часто після укусів комах на шкірі та в м'яких тканинах починається запальний процес. Якщо «напад» був у нічний час, тоді на ранок пацієнт буде відчувати біль. Потрібно оглянути місце почервоніння та визначити сліди укусу. У разі, якщо підозра падає на павука або кліща, звертайтеся за медичною допомогою.

Міозити

Біль у шиї після сну часто виникає у любителів спати з відкритим вікном. Тривале знаходження вночі на протязі провокує запалення в м'язах шиї.

Характерним симптомом міозиту є гострий біль, який доставляє виражений дискомфорт. Іноді больові відчуття не дають навіть повернути голову й людина змушена фіксувати її в незручному положенні.

Лікування в даному випадку:

  • усунення протягів;
  • прийом нестероїдних протизапальних препаратів (після консультації лікаря) всередину та зовнішньо.

Тривале напруження м'язів

Деякі умови праці вимагають від людини певного положення тіла. Офісні працівники весь час сидять за моніторами комп'ютерів. Для такої пози характерно автоматичне витягування голови вперед і напруга плечового пояса. Знаходження протягом тривалого часу в такій не фізіологічній позі призводить до м'язового перенапруження м'язів плечового пояса та шиї.

Після важкого робочого дня біль на ранок може посилюватися, особливо якщо сон був на поганому матраці та подушці.

Невралгія

Неправильне положення під час сну часто стає причиною стиснення нервів. Через механічне здавлення вони запалюються та набрякають, що призводить до виникнення гострого болю.

Характерним є те, що людина при спробі повернути голову відчуває різкий, прострілюючий біль, який може віддавати в голову, ключицю, лопатки. Такий стан повинен лікувати тільки лікар.

Болить шия, плечі та голова після сну: що робити?

Для початку необхідно усунути найголовнішу причину — сон на неякісному ліжку. Вибирайте для відпочинку ортопедичні матраци та подушки. Вони будуть коштувати дорожче звичайних, проте в подальшому Ви заощадите на ліках.

 

Наочний приклад, чим відрізняється звичайна подушка від ортопедичної та як вона впливає на хребет.

Хороший вибір якісних ортопедичних виробів для сну представлений в інтернет-магазині «Світ матраців». Там широкий асортимент:

Підібрати річ, яка буде зручна саме Вам не стане проблемою, тим більше, що Ви завжди зможете проконсультуватися у менеджера, якщо при виборі виникнуть питання.

Але якщо Ви все це зробили, а біль не проходить вже більше 5 днів або він різко посилився, тоді без спеціалізованої медичної допомоги не обійтися. Запишіться на прийом до невропатолога або свого сімейного лікаря. Він призначить обстеження, встановить діагноз і випише правильне лікування.

Якщо Ви впевнені, що біль пов'язаний з умовами праці та змінити їх ніяк не можна, тоді не забувайте про банальні розминки. Вранці робіть кругові рухи голови та повороти, також розминайте плечовий пояс. Під час роботи робіть перерви на відпочинок і невеликі тренування. Звичайно, з першого разу позбутися болю не вийде, тут важлива регулярність. Вже через тиждень таких занять і дотримання режиму праці та відпочинку симптом почне вщухати. А в комплексі з гарною подушкою та матрацом від магазину «Світ матраців» одужання настане неодмінно швидше.
 


Читайте також