Повернутись до покупок
Кошик
18 років добрих ранків
0
0
UA
RU
04/6/2020

Сколіоз і як з ним боротися


Зміст:
  • У чому складність
  • Матрац при сколіозі: пружинний або безпружинний?
  • Який потрібен матрац при сколіозі: вибираємо жорсткість
  • Загальні рекомендації замість висновків

З проблемами хребта стикаються люди різних вікових груп. Не можна сказати, що це захворювання суто літніх людей. Якщо Ви почули від лікаря-ортопеда страшне "у Вас сколіоз" — не варто впадати у відчай. Звісно, приємного мало, але правильне лікування на ранніх стадіях допоможе позбутися проблеми. Переглянути доведеться не тільки спосіб життя, але й поверхню для сну. Як вибрати матрац при сколіозі — відповідаємо в сьогоднішній статті.

У чому складність

Про небезпеку сколіозу сказано чимало слів. Бічне викривлення хребта, в залежності від стадії, викликає проблеми різного рівня складності, починаючи від неприємного болю в спині та закінчуючи порушенням працездатності внутрішніх органів. Краще лікування — своєчасна профілактика. Але якщо трапилося так, що захворювання вас захопило зненацька, то ортопедичний матрац при сколіозі — Ваша чарівна паличка.

Сколіоз — кат сучасного суспільства та кожен випадок при цьому індивідуальний. Тому, перш ніж вибирати поверхню для сну, наполегливо рекомендуємо проконсультуватися з лікарем-ортопедом. Нижче ми дамо загальні рекомендації по вибору.

Матрац при сколіозі: пружинний або безпружинний?

Яскраво виражений ортопедичний ефект — перша особливість, на яку необхідно звертати увагу при облаштуванні спального місця з проблемами опорно-рухового апарату. Матрац повинен надавати необхідну підтримку хребту, давати можливість м'язам розслабитися та відпочити під час нічного сну. Визначити, який потрібен матрац при сколіозі, досить-таки нескладно, оскільки вибирати доводиться з двох варіантів:

Довго міркувати на тему, який з них краще, безглуздо. Обидва варіанти мають необхідні властивості для профілактики та лікування захворювання. Відмінності лише в конструкційних особливостях.

В основі виробів на незалежних пружинних блоках — металеві спіралі, упаковані кожна в окремий чохол. Для досягнення необхідної жорсткості поверх блоку пружин укладається прошарок з латексу, кокосу, пінополіуретану та інших наповнювачів.

Безпружинні моделі — монолітні з одного або багатошарові з декількох шарів різних матеріалів. Для досягнення максимальної твердості поверхні використовується прошарок з пресованого кокосового волокна, а у виробах із середньою та вище середнього жорсткістю застосовується натуральний латекс і штучні замінники.

В обох випадках конструкція забезпечує необхідний анатомічний та ортопедичний ефект. Матрац при сколіозі повинен надавати точкову підтримку та утримувати тіло в правильному положенні: зона стегон, тазу, плечей не повинні відчувати надмірного тиску. Але водночас ці частини тіла не повинні провалюватися на непружній та занадто м'якій постелі.

Який потрібен матрац при сколіозі: вибираємо жорсткість

Запам'ятайте головний принцип: при сколіозі спати на м'якій поверхні заборонено. Тому всім власникам старих пружинних диванів і незручних матраців необхідно модернізувати спальне місце, щоб не посилювати наявні проблеми.

В якості профілактики захворювання підійдуть вироби із середнім ступенем жорсткості. Вибирати можна як пружинні моделі за технологією Pocket Spring з підкладкою з кокосового волокна, латексу або їх комбінації, так і безпружинні матраци з натуральних наповнювачів. Виробники вважають, що більш еластичними є все ж вироби без пружин в конструкції.

У разі, коли хвороба вже виявлена, то визначити, який матрац при сколіозі підійде саме Вам, допоможе лікар-ортопед. Залежно від ступеня занедбаності захворювання фахівці порадять жорсткі або екстра жорсткі вироби. На ринку такі матраци представлені моделями на незалежних пружинних блоках з шаром щільної кокосової койри або безпружинними екземплярами з кількома прошарками наповнювачів різного типу.

Деякі виробники випускають двосторонні моделі з різним ступенем жорсткості. Про такі варіанти варто задуматися на ранніх стадіях захворювання. До виправлення ситуації можна спати на більш жорсткій поверхні, а після нормалізації — на стороні середньої жорсткості.

Загальні рекомендації замість висновків

Будь-яке захворювання легше не допустити, ніж потім довго та болісно лікувати. Сколіоз — неприємна недуга, яка на запущених стадіях досить складно піддається лікуванню. І матрац при сколіозі — тільки мала частина комплексної терапії. Щоб мінімізувати ризик появи викривлень хребта, дотримуйтесь простих рекомендацій:

  1. Матрац для сну повинен бути ортопедичним з урахуванням Вашого віку, ваги, анатомічних особливостей та супутніх захворювань. Третину доби ми спимо та уявити складно, скільки патологічних змін в хребті може статися через неправильне ліжко.

  2. Любителям сидіти в соцмережах, дивитися Youtube і читати книги лежачи краще якомога швидше відмовитися від даної звички.

  3. Слідкуйте за своєю поставою. Завжди. Навіть коли забуваєте та хочеться розслабитися. Інакше потім ніякий матрац при сколіозі не допоможе.

  4. Контролюйте вагу рюкзака/сумки та не допускайте перевантажень на одну сторону. Особливо стосується дівчат. Важкі "косметички" через плече — привіт, сколіоз.

  5. Хоч іноді згадуйте про фізичну активність і зарядку.

Бережіть здоров'я, щоб потім не довелося вибирати, який матрац при сколіозі краще!


Читайте також