Повернутись до покупок
Кошик
18 років добрих ранків
0
0
UA
RU
08/12/2021

Як вибрати спальний комплект у невелику спальню?


Зміст:
  • Як все правильно розташувати?
  • Без чого точно не обійтись?
  • Які матеріали краще обирати?

Наприкінці важкого робочого чи навчального дня хочеться прийти додому, нарешті розслабитися, прийняти душ, лягти в тепле комфортне ліжко та солодко заснути. Спальня — та сама кімната, де нічого не повинно відволікати від повноцінного відпочинку. Як бути тим, у кого цей простір досить обмежений? Велику популярність набуває розумне планування та ефективне використання кожного квадратного метра вашої квартири. Навіть найменший простір можна красиво обіграти, зробити комфортним особисто для вас, адже повноцінний та якісний відпочинок ― надзвичайно важлива складова щасливого та тривалого життя. Але як правильно та раціонально вибрати спальний гарнітур у маленьку спальню?

Найкраще вибирати компактні меблі у світлих тонах без зайвого декору, це візуально допоможе зробити кімнату об'ємнішою. Мінімалістичний дизайн добре підійде тим, хто обмежений у квадратних метрах.

Якщо спальня не може вмістити повноцінний гарнітур із ліжка, шафи, комоду, тумбочок, туалетного столика та дзеркала, слід задуматися над тим, що зі списку буде найнеобхіднішим саме для вас.

Як все правильно розташувати?

Існує кілька усталених варіантів, їх використовують дизайнери, плануючи інтер'єр:

  • симетрична схема;
  • асиметрична схема;
  • кругова схема.

Перша передбачає встановлення однакових за габаритами меблів один навпроти одного. Це підійде для квадратних кімнат із чіткими лініями.

Асиметричну вибирають для приміщень неправильної форми, з нішами та заглибленнями.Тоді ми вибираємо фокусну точку, найчастіше ліжко, потім додаємо інші предмети гарнітура навколо, поступово заповнюючи простір.

Найбільш універсальною схемою є кругова. Цей варіант підходить приміщенням будь-якої форми та розмірів. Ми точно так само підбираємо фокусну точку, навколо якої маємо інші елементи, але в цьому випадку, це не обов'язково повинні бути меблі. Ми можемо відштовхуватися від будь-чого, наприклад, розташування вікна чи килима на підлозі.

Без чого точно не обійтись?

Вибір меблів слід почати з ліжка: визначитися з габаритами та відповідним стилем для вашого ремонту. З метою економії простору варто підбирати багатофункціональні моделі, наприклад, ліжка, що містять внизу висувні ящики, чи з підйомним механізмом. Так у вас з'явиться додаткове місце для зберігання сезонних речей, якими зовсім не користуєтеся зараз, або можна сховати щось справді габаритне. Зверніть увагу і на дворівневе ліжко з робочою зоною знизу. Такі моделі найкраще підійдуть підліткам, спальня яких не може обійтися без столу для навчання та книжкових полиць.

Якщо у квартирі вже є велика шафа для одягу, то спальний гарнітур для маленької спальні може обійтися без цього елемента. Краще підібрати місткий комод для найнеобхіднішого:

  • вузький чи високий;
  • низький чи широкий;
  • на три чи п'ять ящиків;
  • або на ваше індивідуальне замовлення.

На ринку існує безліч моделей, тому підібрати щось собі зможе кожен. Якщо все ж таки без шафи не обійтися, зверніть увагу на кутові або вбудовані моделі.Вони чудово вписуються в будь-який інтер'єр, не займають багато простору. Також подумайте про шафу із дзеркальними дверима, вони візуально роблять кімнату просторішою, особливо якщо розташувати шафу навпроти вікна.

Туалетний столик і тумбочка — це ті елементи спального гарнітура, які слід вибирати тоді, коли на них залишилося місце. Не варто примушувати кімнату меблями так, щоб спотикатися на кожному кроці. Приймаючи рішення про купівлю, слід враховувати функціональність і користь кожного предмета. Тумбочка дозволяє тримати найнеобхідніші речі у швидкому доступі, а туалетний столик для дівчинки — це особливий куточок краси та догляду за собою.

Ну і звісно, ​​важливу роль в оформленні маленького простору грає правильно підібраний декор. Намагайтеся уникати темних насичених кольорів, горизонтально розташованих та великих візерунків. Підбирайте все в одному стилі та пам'ятайте про лаконічність, але водночас важливість кожного яскравого елемента, який має підкреслити ваш внутрішній стиль у зовнішньому просторі.

А за допомогою правильного освітлення ― природного чи точкового світла, бра чи торшерів, — можна розставити правильні акценти в кімнаті, наприклад, як на фото.

Які матеріали краще обирати?

Меблеве виробництво зараз широко використовує різноманітні матеріали. Насамперед варто відштовхуватися від свого бюджету та особистих поглядів. Найпопулярнішими серед покупців стали ЛДСП, МДФ та натуральне дерево. Є моделі, де досить органічно поєднують різні елементи, додається метал чи пластик. Вибираючи, не варто акцентувати лише на ціні та думати, нібито дорого означає якісно. Важливо розуміти, що при правильному догляді та адекватній експлуатації будь-який матеріал прослужить не один рік.


Читайте також