08/9/2023
Вибираємо наповнювач для подушки: популярні варіанти
Зміст:
- Якою має бути «правильна» подушка
- Чим набити улюблену подушку: варіанти наповнення
- Рослинні матеріали для наповнення подушок
- Наповнювачі тваринного походження
- Синтетичні наповнювачі
Ще кілька десятиліть тому мало у кого виникало питання, який наповнювач вибрати для подушки. Варіантів було не так вже й багато: пухо-перова суміш, вовна, рослинний матеріал (сіно або гречане лушпиння). Асортимент на полицях магазинів був сумним видовищем, а вибирати доводилося з того, що є в наявності.
Сьогодні виробники пропонують найрізноманітніші наповнювачі подушок: натуральні та синтетичні. Вибір настільки величезний, що збентежує покупців. Сформувати рейтинг варіантів досить важко, бо кожен має свої вимоги, проте дізнатися особливості різних наповнювачів — корисно.
Якою має бути «правильна» подушка
Вибираючи кращий наповнювач для подушок, важливо визначити його характеристики. Від того, яким буде вміст аксесуара для сну, залежить якість та тривалість відпочинку, стан здоров'я людини. До матеріалів пред'являється низка вимог:
- Зручність. Забезпечення комфорту під час сну – основне завдання будь-якої подушки. Найкраще, якщо аксесуар здатний забезпечити ортопедичну підтримку шийного відділу хребта.
- Гіпоалергенність. Подушки, що мають антиалергенні властивості, варто неодмінно купити дітям, щоб не спровокувати розвиток захворювання.
- Повітропроникність. Подушку для сну необхідно регулярно провітрювати, видаляючи сторонні запахи. Спати на подушці, щільно набитій матеріалом, не здатним до аерації, спекотно та незручно.
- Стабільність форми. Хороша подушка має бути пружною, а наповнювач усередині — не збиватися грудками. В ідеалі аксесуар повинен без сторонньої допомоги набувати початкової форми після того, як ви встали з ліжка.
- Гігроскопічність. Під час сну людина активно пітніє, особливо в спекотні дні, тому наповнювач повинен добре вбирати вологу. Якщо це не так, спати буде неприємно.
- Термін використання. Фахівці вважають, що подушку необхідно міняти кожні 3-4 роки, проте надто дешеві варіанти наповнювача не завжди витримують такий термін. Матеріал дає усадку та збивається грудками, аксесуар доведеться замінити раніше.
Розглядаючи види наповнювачів подушок, важливо уважно вивчити рекомендації щодо догляду. Для підтримки гігієни виріб необхідно регулярно прати, чистити та просушувати. Деякі наповнювачі вимагають сухої хімчистки, тому потрібно одразу вирішити, чи готові ви нести додаткові витрати.
Чим набити улюблену подушку: варіанти наповнення
Всі наповнювачі для подушок, запропоновані виробниками, можна умовно поділити на великі групи: синтетичні та натуральні. Останні, своєю чергою, діляться ще дві частини: тваринного та рослинного походження. Кожен з варіантів має свої переваги, тому з ними варто ознайомитися заздалегідь.
Рослинні матеріали для наповнення подушок
Рослинний світ нашої планети настільки багатий та різноманітний, що люди давно навчилися використовувати його дари собі на благо. Стосується це й наповнювачів для подушок:
- Латекс. Виготовляється із соку гевеї, який нагрівають та спінюють за спеціальною технологією. Після охолодження виходить щільна й пружна піна, здатна легко підлаштовуватись під різні навантаження.
- Соєва піна. Виготовляється за схожою технологією, але із соєвої олії. Використовуючи різноманітні присадки, виробники отримують наповнювач з охолоджувальними властивостями, ефектом пам'яті та іншими особливостями.
- Бамбук. Целюлозне волокно, отримане з цієї рослини, відрізняється м'якістю та підвищеними гігроскопічними властивостями. Подушка відмінно вбирає вологу й не парить — спати на ній комфортно навіть у дуже спекотну ніч.
- Гречане лушпиння. Досить популярний, але дуже специфічний наповнювач, що краще використовувати за рекомендацією лікаря. Можна купити таку подушку і просто так, проте необхідно враховувати, що під час використання вона досить голосно шарудить.
- Бавовна. Подушки з бавовняним наповнювачем добре підходять дітям, алергікам та людям з підвищеною чутливістю шкіри.
- Льон. Спушені волокна льону легко пропускають повітря та неймовірно гігроскопічні. Така подушка прослужить довго і не вимагатиме складного догляду. А ще вона має антибактеріальні властивості — в ній не заводяться кліщі та інші «сусіди».
Для виробництва подушок використовуються й інші рослинні наповнювачі, наприклад, евкаліптове волокно або морські водорості.
Наповнювачі тваринного походження
У цьому випадку перелік наповнювачів для подушок набагато коротший:
- Перо/пух. Зазвичай використовується качине або гусяче пір'я, рідше — лебедяче. У пухо-пір'яних подушках останнього компонента має бути не більше 30%, інакше перо буде колотися та вилазити крізь напірник. Хоча такі моделі коштують недорого, їх категорично не можна використовувати астматикам та алергікам.
- Шовк. Цінний та дорогий наповнювач люкс-класу. Волокно, створене гусінню шовкопряда, відрізняється неймовірною м'якістю, гігроскопічністю, довговічністю та дарує відчуття прохолоди в спекотні дні.
- Вовна овеча чи верблюжа. Наповнювач відмінно вбирає вологу, відрізняється високою повітропроникністю та забезпечує ефект сухого тепла, що корисно людям, які страждають на шийний остеохондроз. Ціна таких подушок може бути досить високою, при цьому людям з алергією чи астматикам вони також протипоказані.
У поєднанні з вовною при наповненні подушок часто використовується кінський волос. Його завдання – утримувати об’єм виробу та забезпечувати потрібний рівень жорсткості. Подушки, наповнені вовною та кінським волоссям, рекомендуються людям з порушеннями постави.
Синтетичні наповнювачі
Якщо вам потрібен гіпоалергенний наповнювач для подушок, звертайте увагу на штучні матеріали:
- Синтепон. Найпростіший та найдешевший м'який матеріал для наповнення подушок. Такий виріб можна прати в машинці, але через рік використання його краще замінити.
- Поліефірне волокно (холофайбер). Це загальна назва для кількох синтетичних матеріалів, схожих за технологією виробництва: синтепух, комфорель, холофіл, філфайбер та інші. Різниця полягає в особливостях скручування силіконізованих волокон. Такий матеріал найбільше підходить для набивання інтер'єрних подушок: постійно спати на аксесуарі спекотно.
- Штучний лебединий пух. Гіпоалергенний матеріал із гарними показниками пружності. Такий наповнювач не має сторонніх запахів та цілком комфортний для сну.
- Піна Memory. В'язкоеластичний матеріал, здатний реагувати на температуру та тиск, має ефект пам'яті. Вважається найкращим для виготовлення аксесуарів з ортопедичними властивостями, проте такі подушки не можна прати.
- Силікон та мікрогель. Наповнювачі, волокна яких скручені у мініатюрні кульки. Вони добре тримають форму та легко розподіляються усередині чохла.
Технології не стоять на місці, тож виробники регулярно випробовують нові види синтетичних наповнювачів для подушок. Серед них: мікроволокно, мікрофібра, пінополістиролові кульки, штучний латекс, віскоеластик та багато іншого. Оскільки кожному користувачеві для комфортного сну потрібно щось своє, вибрати найкращий наповнювач для подушки можна, мабуть, лише експериментальним шляхом. Вибирайте відповідні аксесуари для сну з каталогу «Світ Матраців» та насолоджуйтесь комфортним відпочинком щоночі!
Сподобалася стаття? Поділися!