від
Вибір дивана – непросте завдання, і зовнішній вигляд тут не відіграє першорядної ролі. Насамперед враховують тип конструкції, а також механізм розкладки. Саме ці критерії визначають практичність меблів та рівень комфорту. Розглянемо докладніше види диванів.
Це найпопулярніший варіант. Попри свою простоту такі конструкції завжди актуальні завдяки надійності та різноманітності моделей. Типи диванів потрібно підбирати з урахуванням обстановки та інтер'єру. Тоді меблі створять комфорт і прослужать максимально довго.
Основні переваги прямих диванів:
Такі меблі легко встановити у будь-якій кімнаті. Серед усіх різновидів диванів саме вона зручно розташується в стандартному приміщенні: біля стіни або в центрі. Таким чином легко зонувати простір. Врахуйте, що прямі конструкції – не найкраще рішення для старовинного інтер'єру. Виробники рідко оснащують їх цікавими елементами, що відіграє важливу роль такого типу дизайну.
Вони вирізняються оригінальністю та практичністю. Конструкція, що займає кут кімнати, надає більше місця для спілкування із сім'єю чи гостями. Розташовуючись на дивані, можна бачити один одного, а також поставити поруч столик із частуваннями. Таке розташування сприяє обміну думками та дружньому спілкуванню. Саме тому кутову конструкцію найчастіше використовують для приймання гостей.
Розмістити диван можна в будь-якій кімнаті:
Враховуйте розмір виробу, щоб він зручно розташувався у приміщенні. Кути поєднуються з різнорівневими меблями, тому можна поставити біля комода, шафи або етажерки. Розрізняють кутові види диванів за формою, наявністю спального місця та рівнем мобільності. Щоб забезпечити максимальний комфорт, вибирайте потрібну оббивку, а також дизайн. Тоді інтер'єр буде виглядати цілісно та стильно.
Головна особливість – кілька секцій, які сам користувач роз'єднує або з'єднує. Завдяки трансформації цей варіант найбільше підходить для інтер'єрів, виконаних у сучасному стилі. Власник може складати різні композиції.
До недоліків можна віднести простоту та лаконічність оформлення. Для старовинних інтер'єрів такий варіант навряд чи підійде. Вартість меблів набагато вища у порівнянні з прямими та кутовими моделями.
Розрізняють типи диванів за розкладкою. Це другий за значущістю критерій, що визначає ступінь практичності та комфорту для сім'ї. Розглянемо основні механізми.
Розглядаючи види розкладних диванів, ми маємо відзначити особливу популярність цієї технології. Відрізняється довговічністю. Підходить як повноцінне спальне місце. Принцип дії полягає у викочуванні сидіння вперед і переведення спинки з вертикального положення в горизонтальне. У більшості конструкцій є спеціальна ніша для зберігання речей, наприклад постільної білизни.
Основні переваги:
Серед мінусів – великі сидіння, що не зовсім зручно для дітей та користувачів невеликого зросту. Проте такі типи розкладних диванів досить популярні.
Технологія розкладання використовується у кутових різновидах. Основна частина розміщена під сидінням. Її потрібно висунути вперед до упору. Потягніть за ручку. Матрац ніби виринає і після цього стає на один рівень із сидінням. Таким чином, з'являється просторе спальне місце. У сусідній частині сидіння передбачено ящик для білизни. Попри простоту процесу розкладки потрібні зусилля та вправність.
Головний плюс – це низька ціна. Вона зумовлена відсутністю складних механізмів. Такі моделі компактніші, а їх естетика зазвичай на високому рівні. У статичних моделей зручна спинка. Форму виконано з урахуванням анатомічних особливостей людини.
Один із найскладніших видів розкладного механізму. Спочатку матрац складений утричі під нішею. Щоб створити спальне місце, його потрібно витягнути та розкласти за принципом розкладачки. Особливість конструкції в тому, що для виготовлення найчастіше використовують легкий і тонкий матеріал. Тому диван може не витримати великих навантажень. Підійде для періодичного відпочинку, а не для частого використання.
Таке рішення найкраще підійде для малогабаритних кімнат. Метод використовується переважно у кутових конструкціях. Щоб створити комфортне місце для сну, одну частину слід повернути та приставити до іншої. Технологія нагадує роботу ножиць. Основні переваги:
При виборі орієнтуйтеся не тільки на те, які бувають дивани, а й на зріст і вагу людей, які користуватимуться ними. Купуйте зручну модель.
Перед покупкою орієнтуйтеся на види диванів (фото із назвами). Це дасть повніше уявлення про зовнішній вигляд та принцип розкладання. Для більшості кімнат підійдуть прямі чи кутові моделі. Вони ідеально стануть практично в будь-який інтер'єр. Якщо хочеться чогось особливого, вибирайте модульний варіант. Хоча він набагато дорожчий, але виглядає цікавіше. Економити на меблях не варто, особливо якщо використовувати їх часто і як місце для сну. Тому краще орієнтуватися не так на вартість, але на зручність і надійність системи.