від
Людина тісно стикається з постільною білизною під час відпочинку і сну, тому чистота і якість текстилю заслуговують на особливу увагу. Свіжість простирадла, підковдри і наволочки залежить не тільки від частоти використання, а й від особливостей догляду. У брудній білизні заводяться пилові кліщі, які харчуються відмерлими частинками шкіри. Це може негативно позначитися на самопочутті та викликати алергічні реакції. Тому виникає питання, як часто потрібно міняти постільну білизну, щоб підтримати і захистити своє здоров'я. Розглянемо, яким матеріалам віддати перевагу і як правильно доглядати за постільною білизною.
Якщо ви використовуєте постільну білизну лише під час сну, радимо міняти комплект хоча б раз на тиждень. Враховуйте стан здоров'я, вимоги до гігієни та сезон. У спекотну погоду тіло активно потіє, тому потреба постелити інше простирадло може виникати частіше, ніж у міжсезоння.
Питання, коли міняти постільну білизну, актуальне, якщо на вашому ліжку спала інша людина. Простирадло і наволочку необхідно перестелити, навіть якщо це був разовий випадок.
Коли на ліжку спить хвора людина, заміну потрібно виконувати значно частіше. Якщо це респіраторне захворювання, що супроводжується лихоманкою та виділеннями, забруднення тканини відбувається дуже активно, адже людина потіє та кашляє. Наволочку бажано міняти щодня, а простирадло — за потреби.
Оскільки спальні приналежності активно використовуються, з часом виникає потреба в заміні. Якщо цього не робити, тактильні відчуття від дотику до тканини не принесуть задоволення. Зовнішній вигляд також стає непрезентабельним, адже текстиль втрачає колір, страждає структура.
Точний термін служби визначити складно, тому що він залежить від матеріалу, ступеня зношуваності та інших факторів. Тому орієнтуйтеся на зовнішній вигляд. У більшості випадків можна на око визначити, як часто міняти постільну білизну.
Якщо помітили, що середина простирадла серйозно продірявилася і здається прозорою, саме час купити інше. Аксесуар уже не захищає матрац належним чином і може скоро порватися. Якщо колір став бляклим, це ще один сигнал для заміни. Виробники рекомендують міняти комплект кожні 2–3 роки за умови правильного і регулярного догляду.
Ідея придбати недорогий комплект здається привабливою, але таке рішення не завжди окупається. У вартість закладається якість білизни. Недорога продукція зношується набагато швидше, тому новий набір доведеться купувати раніше, ніж очікувалося.
Щоб не помилитися з вибором і придбати виріб, який виправдає очікування, зверніть увагу на матеріали. Більшість комплектів виготовляють із натуральних тканин. Деякі види та рекомендації:
Скільки комплектів постільної білизни має бути — це залежить від способу життя конкретної сім'ї. Якщо у вас регулярно залишаються на нічліг гості, знадобиться запас із кількох комплектів. Добре, якщо для кожного ліжка є 3–4 набори. Завжди буде варіант на заміну, а прати можна, тільки коли накопичиться достатня кількість речей.
Не варто доводити речі до брудного стану, оскільки це знижує міцність тканини. За кожним матеріалом необхідно доглядати належним чином. Щоб подовжити термін служби речей, краще прати їх не в гарячій, а теплій або прохолодній воді. Однак високотемпературний режим обов'язковий, якщо потрібно почистити білизну після хворого або в ній завелися пилові кліщі, паразити. Попередньо переконайтеся, що тканина може витримати сильне нагрівання і не втратити форму.
Не використовуйте занадто велику кількість мийного засобу, дотримуйтесь рекомендацій виробника. Сушити речі краще на відкритому повітрі, якщо є така можливість. Дотримуючись цих простих порад, ви підберете постільну білизну, яка подарує приємний і комфортний сон. А правильний догляд подовжить термін служби.