від
Навіть з кімнати з невеликою площею можна зробити просторі хороми. Для цього не доведеться ламати стіни та робити дороге перепланування. Звільнити простір від зайвого та візуально збільшити кімнату можна за допомогою низки інтер'єрних та дизайнерських рішень. Головне — правильно зробити акценти та зручно організувати розташування меблів, декору.
В дизайні інтер'єрів багато напрацьованих методів, які допомагають подивитися на маленьку кімнату новим поглядом. Є таке висловлювання: «Деталі мають значення». Саме в них приховане рішення як візуально збільшити кімнату за допомогою дизайнерських маніпуляцій з простором та предметами в ньому:
Ця низка рекомендацій дає зрозуміти загальні принципи роботи з малими кімнатами. Немає причин для хвилювань. Комфортний та вільний простір в кімнаті можна створити. Просто треба продумати все до найменших деталей.
Індивідуальність в тісному переплетенні з принципами дизайну. Немає нічого неможливого. Погляньмо для початку на оформлення стін. Декоративну штукатурку, створення ліпнини краще залишити для більших кімнат. Шпалери ж здатні створити ілюзію високої стелі, а також візуально розширити простір. Вони повинні бути світлими та зі смугами. Тільки в першому випадку потрібні шпалери з вертикальними, а в другому — з горизонтальними. Як варіант, можна просто пофарбувати стіни.
Дзеркала — ще один дієвий інструмент. Є два варіанти застосування. Можна закрити дзеркалами повністю одну стіну або розвісити кілька окремих в гарному оздобленні. Ідеальна комбінація, коли в кімнаті є натяжна стеля. Властивості відображати світло значно покращуються. Зверніть увагу на деталь — натяжна стеля повинна бути глянцевою. Доповнити такий інтер'єр можна світлими шторами та люстрою з прозорими скляними або кришталевими елементами.
З підлогою також є визначені правила вибору з огляду на дизайнерські рекомендації. В чорний список відразу попадає темний лінолеум. Він справжній «вбивця» візуального сприйняття вільного простору. Якщо вже в фаворитах саме цей матеріал, тоді краще надавати перевагу світлим відтінкам.
Замість лінолеуму може бути ламінат чи паркетна дошка зі смугами. Такий тип матеріалів для підлоги є більш раціональним вибором. Варта уваги також монолітна наливна підлога. Вона має перевагу в усіх аспектах. Найперше — глянцева поверхня з властивостями відбивати світло. Окрім того, така підлога може використовуватися мінімум 15-30 років. А ще вона антибактеріальна та відповідає вимогам пожежної безпеки.
Кімната повинна бути затишна та комфортна. Потрібно зробити так, щоб ергономічність прослідковувалася в усіх деталях. Серед меблів найбільше уваги буде в ліжка, але про це згодом. Наразі потрібно визначити основні принципи як оформити маленьку спальню, а для цього варто звернути увагу на наступні пункти:
В невеликій спальні яскраві кольори не завжди доречні, хоча є кілька варіантів. Пастель — оптимальний вибір. Світлі відтінки допомагають налаштуватися на відпочинок та візуально збільшують кімнату. Якщо виникає бажання додати кольорів, тоді фіолетовий, синій, помаранчевий стануть хорошим вибором. Варто уникати червоного кольору, бо він занадто активний. Світло в усьому — принцип, якого варто дотримуватися, коли оформлюється зона відпочинку.
Якісний відпочинок в пріоритеті. Він залежить від ліжка та матраца. Можна почути питання: «В маленьку спальню велике ліжко не поставити!». Нагадаємо, що все залежить від розташування. Меблі потрібно грамотно розміщувати. Можна навіть двоспальне ліжко поставити. Просто його ставлять посеред спальної кімнати, щоб з двох сторін можна було легко підходити.
Впливає і форма приміщення. У видовженій кімнаті ліжко розміщують біля найдовшої стіни. Це не все. Буває так, що площа приміщення дозволяє поставити його біля короткої стіни. Цей варіант виграшний, бо дійсно кімната виглядатиме більшою з достатньо вільним простором.
Де б Ви не поставили ліжко, потрібно пам'ятати про матрац. Його вибір навіть важливіший за розміщення спальних меблів. Якщо Ви будете висипатися, то й настрій та самопочуття будуть хорошими.
Вибір меблів підпорядковується наступній стратегії: все повинно бути просте та елегантне. Чудово, якщо вони будуть на високих ніжках. Це робить простір кімнати візуально легшим. Дизайнери рекомендують вибирати світлі меблі або ж прозорі (стіл, стільці). І в цьому випадку питання, як візуально збільшити кімнату вирішується без особливих зусиль. Меблі також можуть бути з глянцевим фасадом білого, блакитного, бежевого відтінку або слонової кістки.
Серед деталей важливе місце займають вікна. Найкраще, якщо вони великі та з гарним підвіконням без нагромадження горщиків з домашніми квітами чи різноманітних речей.
Організація простору — творчий процес. Коли стоїть питання як оформити маленьку спальню або однокімнатну квартиру, потрібно дотримуватися принципів мінімалізму та надавати перевагу світлим відтінкам при виборі меблів, шпалер і текстильних виробів. Це дієвий лайфхак, який використовують дизайнери інтер'єрів. Візуально збільшити простір кімнати досить просто. Можна придумати безліч цікавих рішень, а всі необхідні рекомендації Ви тепер знаєте.