Повернутись до покупок
Кошик
18 років добрих ранків
0
0
UA
RU
18/4/2022

Якими бувають французькі ліжка


Зміст:
  • Чим хороші французькі ліжка

Зі словосполученням «французьке ліжко» відразу виникає асоціація з чимось розкішним, елегантним, з ноткою романтизму та неодмінною зручністю. Це справді так: французькі ліжка здатні вразити наповал найдосвідченішого дизайнера м'якими, плавними лініями, дорожнечею матеріалів, химерними прикрасами та великою кількістю текстилю. Такі меблі часто бувають у готельних номерах, призначених для молодят або романтичного побачення. Їх також купують для просторих сімейних спалень та великих будинків, обставлених у стилі бароко чи прованс.

Чим хороші французькі ліжка

Французьке ліжко ідеально поєднує зручне спальне місце і дорогий зовнішній вигляд. Основна особливість меблів — багате оздоблення, велика кількість декоративних елементів і текстильного приладдя. Це можуть бути:

  • золоті та срібні вензелі;
  • інкрустація кольоровим камінням та Сваровськи;
  • вигнуті ніжки у вигляді різних фігур;
  • точкові пілястри;
  • накладний декор;
  • ажурні ковані деталі;
  • різьба по дереву;
  • навісний балдахін;
  • меблеві подушки.

Французькі ліжка обов'язково мають велике узголів'я. Воно може бути дерев'яним, з цікавими різьбленими елементами великого розміру, але найчастіше має м'яке покриття. Усередині ховається шар синтепону або поролону, а верх оббитий приємною на дотик тканиною — оксамитом, вельветом, жакардом. Тканина може бути однотонною або квітчастою, що підкреслює весняний дух Провансу. Поверхня узголів’я не завжди гладка: вона може бути декорована об'ємним малюнком або популярною каретною стяжкою. М'яка спинка не тільки підкреслює розкіш меблів, але й дарує максимум комфорту під час відпочинку, захищаючи від випадкових ударів при неспокійному сні.

Використання натуральних матеріалів – ще одна відмінна риса французьких ліжок. Для виробництва використовуються дорогі породи світлого та темного дерева: дуб, бук, ясен, вільха. Дерев'яний каркас відрізняється підвищеною міцністю і здатний прослужити десятки років, витримуючи високі навантаження. Натуральне дерево відрізняється гіпоалергенними властивостями, підкреслює елегантність меблів і надає приміщенню особливого затишку. На деревині можна вигравіювати цікаві дизайнерські елементи або залишити незвичайний малюнок зрізу в первозданному вигляді.

Класичний розмір французького ліжка – двоспальний, шириною мінімум 160 сантиметрів. Такі меблі ідеальні для подружніх пар, які люблять не обмежувати себе в рухах під час відпочинку. Трапляються і полуторні варіанти: вони стануть у пригоді тим, хто цінує розкішне оформлення, але не має достатнього простору для ширшого спального місця. Французьке ліжко стоїть на високих ніжках, які виступають своєрідною родзинкою конструкції та надають їй необхідної міцності.

Колірна гама французького ліжка обов'язково світла. Переважають усі відтінки від білого до темно-бежевого. Пастельні тони ідеально поєднуються із золотистим напиленням і декором із великою кількістю блиску. А ось саме покриття зазвичай матове, без глянцю, що здешевлює зовнішній вигляд. У тренді – меблі «під старовину», а також незабарвлені варіанти, в яких збережено природний колір та незвичайний візерунок натуральної деревини.

Французьке ліжко може бути виконане у різних стилях:

  • меблі в стилі «бароко» легко впізнати за різьбленням на дереві, об'ємними фігурами, вигнутими ніжками й перевагою коричневих тонів;
  • ліжка в стилі «рококо» більш романтичні, з безліччю тканинних елементів та цікавими прикрасами на кшталт завитків на узголів'ї;
  • для меблів у стилі «прованс» характерна відносна простота, максимум світлих тонів та рослинна тематика у дизайні.

Французьке ліжко ідеально впишеться у простору спальню, додасть затишку, ніжності та візуально зробить кімнату ще більше внаслідок світлих відтінків. Через масивний декор її краще не ставити в малогабаритні кімнати. Також важливо розуміти, що об'ємний декор потребує відповідного догляду. Доведеться постаратися, щоб вимити пилюку із завитків, або регулярно прати балдахін, але краса, як відомо, вимагає жертв.


Читайте також