Повернутись до покупок
Кошик
18 років добрих ранків
0
0
UA
RU
06/6/2023

Бязь чи сатин: особливості вибору постільних комплектів


Зміст:
  • Бязь: що це
  • Плюси та мінуси текстилю з бязі
  • Постільна білизна із сатину

Сучасний ринок пропонує неймовірну кількість варіантів матеріалів, оздоблення та відтінків постільної білизни. Все це робить вибір спального текстилю простим та складним одночасно. Простоту характеризує свобода вибору, а складнощі виникають через те, що, позначаючи склад виробу, виробники не доносять до споживача переваги та недоліки того чи іншого виду тканин. У цих моментах господиням доводиться розбиратися самостійно.

Щоб визначитись було простіше, варто дізнатися, що краще: бязь чи сатин. Обидві тканини — бавовняні та натуральні, тому чудово «дихають», екологічні та гіпоалергенні. Щоб зрозуміти, яка постіль краща — бязь чи сатин, варто дізнатися про плюси та мінуси кожної тканини, розставити пріоритети.

Бязь: що це

Щоб визначити, чим відрізняється бязь від сатину, варто ближче познайомитись з кожним із матеріалів. Бяззю називають матеріал полотняного плетіння, витканий з товстих та міцних бавовняних ниток. Товщина утокових (горизонтальних) та основних (вертикальних) ниток тут однакова, тому матеріал досить простий на вигляд та позбавлений будь-якого блиску. Щільність бязі — від 125 до 140 г/м2, причому перший варіант зустрічається частіше.

Розрізняють бязь кількох видів:

  1. Підшивальна або вибілена. Таку тканину застосовують для пошиття бюджетних скатертин, рушників та постільного. Вартість її мінімальна, тому білизну часто використовують у медичних закладах.
  2. Сувора. Дуже щільна й жорстка тканина, яку використовують як меблеву оббивку та для пошиття спецодягу. Вона не підходить для виготовлення спальних комплектів.
  3. Розріджена. Цей матеріал, навпаки, досить простий та пухкий, на вигляд нагадує звичний ситець.
  4. Гладкофарбована — однотонна бязь із середніми показниками щільності.
  5. Набивна — середня за щільністю, з якимось малюнком.

Недорогі та практичні комплекти зазвичай шиють із двох останніх варіантів бязі.

Плюси та мінуси текстилю з бязі

Вибираючи, бязь чи сатин, варто дізнатися про переваги. Спальні комплекти:

  • довговічні — здатні витримати 180–200 прань, не втративши форми та яскравості фарб;
  • практичні — стійко витримують кип'ятіння та відбілювання, різні режими прання та віджимання, відмінно сохнуть й прасуються без проблем;
  • гігієнічні — перешкоджають розмноженню патогенної мікрофлори;
  • гігроскопічні — без проблем вбирають зайві виділення;
  • «дихають» — не перешкоджають повітрообміну та не парять;
  • теплі — вибираючи, сатин або бязь, варто враховувати, що остання краще зігріває тіло, що дуже відчутно в холод;
  • недорогі.

До недоліків багато хто відносить невеличку шорсткість тканини, відсутність приємного блиску. Крім того, бязь досить легко зминається, тому ідеально застелити постіль після неспокійної ночі не вийде. Сам матеріал виглядає невибагливо, а якщо прати постільне з бязі з іншими, грубішими матеріалами, згодом на ньому можуть утворитися катишки.

Постільна білизна із сатину

На відміну від бязі, сатин має ширший діапазон щільності — від 110 г/м² до 180 г/м². Завдяки особливому плетінню у сатину можна чітко розрізнити лицьову та виворітну сторону. Нитки основи (вертикальні) у цієї тканини міцні, товсті та шорсткі, а горизонтальні (утокові) — блискучі, тонкі та досить скручені. Чим тугіше скручені «лицьові» нитки сатину, тим більш блискучим виглядає матеріал. Саме цьому блиску сатин завдячує своєю другою назвою — бавовняний шовк. Таке постільне дуже красиво виглядає та приємне до тіла. На відміну від звичайного шовку, воно не холодить, а зігріває тіло і менше ковзає. Серед інших бавовняних матеріалів цей коштує найдорожче.

Плюси спальної білизни із сатину:

  • здатна витримати понад 250 прань;
  • чудово «дихає» й добре вбирає вологу;
  • надає застеленому ліжку стильного та елегантного вигляду;
  • майже не мнеться;
  • приємна до тіла та шовковиста на дотик.

Мінуси сатинових комплектів:

  • необхідність стелити білизну лише однією стороною;
  • прання не вище, ніж за 60 °С;
  • затирання глянсової поверхні з часом;
  • висока вартість.

Цей матеріал також має кілька різновидів. Мако-сатин виготовляється з найтонших ниток бавовняної пряжі, шовк-сатин в одному матеріалі поєднує бавовну та шовк, а жакард-сатин — єдиний різновид матеріалу, що не має виворітного боку. Виробники забарвлюють сатин у найнеймовірніші кольори, використовують 3D-друк та інші засоби, тому такі комплекти можна вважати окрасою спальні.

Оскільки немає єдиних смаків та думок, відповісти, що краще: сатин чи бязь, досить складно. Сатинові комплекти коштують значно дорожче та належать до преміального класу. Проте якщо зовнішній вигляд для споживача не такий важливий, то за поєднанням ціни та якості лідирує постільна білизна з бязі. Вибирати вам!


Читайте також