Повернутись до покупок
Кошик
18 років добрих ранків
0
0
UA
RU
02/6/2023

Як правильно прати постільну білизну, щоб вона служила довго: поради господаркам


Зміст:
  • Як правильно підготувати білизну до прання
  • Температурний режим для різних тканин

З появою автоматичних пральних машин жінки зітхнули з полегшенням. Тепер догляд за постільною білизною та домашнім текстилем став простішим: достатньо завантажити машинку, натиснути кілька кнопок, а через деякий час вийняти та розвісити чисті речі. Здавалося б, всі етапи неймовірно прості, але якщо не знати, як правильно прати постільну білизну, гарний та дорогий комплект перетвориться на ганчірку незрозумілого відтінку.

Сьогодні виробники випускають масу комплектів, виготовлених з різних типів тканини та пофарбованих у найнеймовірніші кольори. Ручна та машинна вишивка, яскраві аплікації, мереживо та стильні принти — ось далеко не повний перелік того, як може бути прикрашений спальний комплект. У ногу з часом крокують й пральні машини: високотехнологічні моделі можуть зважити білизну, визначити об'єм води, необхідний для прання, виконати заздалегідь вкладену програму. Але навіть вони не здатні проаналізувати склад тканини та її забарвлення, щоб визначити, на якому режимі прати постіль, та яку кількість обертів краще встановити для віджиму. Ці навички все одно доводиться опановувати господиням.

Як правильно підготувати білизну до прання

Відомості про те, як прати постільну білизну, завжди вказуються на пакуванні. Виробники піклуються, щоб інформація про те, як надовго зберегти куплений комплект у первозданному вигляді, було видно відразу. Для цього в бічний шов виробу вшивається спеціальний ярлик, де вказується склад тканини, можливість застосування відбілювача, температура води при пранні, спосіб сушіння та прасування. Щоб кожного разу не шукати, що означає той чи інший символ, можна зробити невелику табличку з найпопулярнішими позначеннями, роздрукувати її та повісити на стіну поруч із машинкою. Так ви не забудете, при якій температурі прати постіль, пошиту з бавовни, бязі або практичного сатину.

Перш ніж закладати постільну білизну в машину-автомат, її потрібно розсортувати за такими критеріями:

  1. Тип матеріалу. Льон та бавовну дозволяється прати разом, а для натурального шовку та синтетичних тканин передбачені окремі режими. Не варто ігнорувати цей момент: змішування тканин вплине на якість прання та, можливо, спричинить пошкодження виробів.
  2. Колір. Чорне, біле, червоне та змішані відтінки: ці групи білизни потрібно закладати в барабан окремо.
  3. Приналежність. Дитячу постільну білизну та комплекти, призначені для дорослих, також необхідно прати окремо. Це залежить від якості порошку: для обробки дитячих комплектів використовуються спеціальні гіпоалергенні засоби, безпечні для ніжної шкіри малюків.

Наступний етап — підготовка до прання кожної речі:

  • наволочки та підковдри необхідно вивернути зворотнім боком назовні;
  • шви та куточки вручну очистити від зайвих ниток та волокон;
  • ґудзики та блискавки на підковдрах та наволочках краще застібнути: у процесі прання вони можуть пошкодити тканину або зламатися, стикаючись зі стінками барабана.

У процесі прання у відкриті отвори підковдр часто потрапляють наволочки або простирадла. Це знижує якість прання, а речі, що збилися в грудку, створюють додаткове навантаження на барабан та підшипники. Уникнути цього просто: потрібно застібнути отвори або прихопити їх кількома стібками, якщо застібки не передбачені.

Температурний режим для різних тканин

Щоб після прання речі були чистими, але тканина не пошкодилася в процесі, важливо знати, за якої температури прати постіль, та які засоби можна використовувати:

  • бавовна — оптимальна температура 60 °C, проте в деяких випадках допустиме прання при 95 °C; використовувати можна практично будь-які порошки, у тому числі з кисневим відбілювачем;
  • льон — прати краще в режимі до 60 °C, а вибілювати не варто;
  • жакард — тут потрібне прання вручну або з використанням режиму «делікатний» при 30 °C, прасують білизну з вивороту при невисокій температурі;
  • сатин — підходить температура до 40 °C та делікатний режим, прасувати краще з обережністю та з виворітного боку;
  • шовк — краще прати руками за 30 °C; використовувати режим «делікатний» в машині-автоматі можна, а ось сушити на сонці або опалювальних приладах заборонено;
  • бамбук — прати в автоматичній машинці з обережністю та не більше, як при 40 °C, віджимання тільки при низьких обертах барабана;
  • бязь — цю міцну, схожу на бавовну, тканину можна прати при температурі 30–60 °C залежно від щільності матеріалу.

Дотримання цих простих правил допоможе надовго зберегти спальні комплекти гарними, а тканини міцними.


Читайте також