від
На заваді міцному повноцінному сну стає хропіння того, хто знаходиться поруч. Однак ця проблема шкодить не лише комфорту людини, яка не може заснути або пробуджується, чуючи сторонні звуки. Хропіння, або ронхопатія доволі часто сигналізує про порушення, пов’язані зі здоров’ям. До того ж деякі з них можуть загрожувати життю. Тому слід з’ясувати, чому людина хропить та як їй допомогти позбутися цієї проблеми.
Ронхопатія — це шум, що виникає через вібрації тканин верхніх дихальних шляхів. Якщо повітря не може проходити вільно через них, людина хропить. Основною причиною стає звуження або часткове блокування дихальних шляхів.
Розглядаючи, чому хропить людина, слід зазначити, що ронхопатія час від часу виникає майже у кожного, безвідносно статі та віку. Водночас у чоловіків проблема з диханням у стані сну спостерігається частіше, ніж у дітей та жінок.
До переліку причин хропіння належать:
Порушення дихання під час сну часто спостерігають у людей з надлишковою масою тіла. Хропіння також виникає у жінок на останніх тижнях вагітності.
Однак найбільш серйозною причиною ронхопатії стало обструктивне апное сну. Стан характеризується перериванням дихання, яке спонтанно відновлюється через деякий час після короткострокового припинення. Основний симптом обструктивного апное — голосне хропіння після періоду тиші, що пов’язана з неконтрольованою затримкою дихання. Обструктивне апное часто діагностують у людей, що страждають від серцево-судинних захворювань, у тому числі й гіпертонії. Стан супроводжується відчуттям втоми, слабкості та запаморочення після пробудження, адже через порушення дихання може спостерігатися гіпоксія мозку. Якщо виявлені ознаки обструктивного апное, слід негайно звернутися до лікаря та пройти необхідні дослідження.
Передусім слід з’ясувати причини проблеми. Це й допоможе дізнатися, як позбутися храпу. Найпростіший спосіб — облаштувати комфортне місце для сну. Слід звернути увагу на характеристики подушки. Можна придбати ортопедичну модель, що забезпечить правильне положення голови. Це допоможе нормалізувати тонус тканин дихальних шляхів. Розглядаючи, як перестати хропіти вночі, варто зазначити, що людям, схильним до ронхопатії рекомендують спати на лівому боці. Це забезпечить нормалізацію кровообігу та правильне функціонування дихальної системи. Не менш важливо потурбуватися про підтримання оптимальної вологості повітря в кімнаті. Ця рекомендація допоможе поліпшити дихання людям, у яких хропіння виникло на тлі алергічного риніту та ГРВІ.
Розглядаючи, як перестати хропіти, слід виділити важливість здорового способу життя. Що слід робити:
З’ясовуючи, як позбутися храпу в домашніх умовах людині з ознаками обструктивного апное, слід зазначити важливість вчасного звернення до лікаря. Терапію призначають індивідуально, з урахуванням факторів, що спровокували порушення дихання.
Якщо ронхопатія пов’язана з викривленням перегородки носа, необхідне хірургічне лікування. Після цього нормалізується дихання.
Розглядаючи, як перестати хропіти в домашніх умовах дитині, слід зазначити важливість турботи про гігієну сну. Важливо слідкувати за рівнем вологості повітря в кімнаті та приділяти увагу провітрюванню приміщення. Якщо це не допомагає, слід негайно звернутися до педіатра за консультацією.