від
Дитячі кімнати зазвичай невеликі, а меблів у них має поміститися чимало. Щоб не довелося чимось жертвувати, важливо грамотно підійти до вибору кожного з предметів інтер'єру та зонування приміщення. У цій статті обговоримо, як вибрати дитяче ліжко для маленької кімнати, щоб воно не займало багато місця, але при цьому було зручним і подобалося малюкові.
З народження дитини підійде класична люлька. У зібраному вигляді вона займає мінімум місця (стандартне спальне місце – 60х60 або 90х90 см). У міру зростання малюка «зростають» і меблі: розсувні частини дозволяють збільшити габарити конструкції та навіть перетворити люльку на повноцінне ліжечко.
Приклад — ліжка «9 в 1», які виконують роль спального місця, столика, маленького дивана і таке інше. Це не тільки компактні, але й дуже вигідні меблі: ви платите за одну одиницю, а отримуєте відразу декілька.
Для дітей старшого віку, у яких вже сформувався опорно-руховий апарат, підійде ортопедичний «куточок» із розсувним механізмом типу «дельфін» або «єврокнижка».
У зібраному вигляді він займає мінімум місця, а простір, що звільнився, можна використовувати для ігор або спортивних занять. Коли приходить час спати, досить потягнути за низ конструкції, і невеликий диванчик перетвориться на повноцінне спальне місце. Важливо, щоб між частинами меблів у розібраному вигляді не було великої відстані та помітних стиків, інакше спати буде некомфортно.
Відкидні дитячі ліжка в маленьку кімнату ідеальні для дітей шкільного віку. Спальне місце вбудовується в стіну і розбирається вертикально або горизонтально. Після сну достатньо потягнути за акуратно заховану ручку, щоб запустити підіймальний механізм і прибрати матрац з геть. У результаті на підлозі звільняється багато місця, яке можна пустити в дію протягом дня.
Найпопулярніший вид подібних меблів – шафа-ліжко. По стіні навколо спального місця розміщені полиці для зберігання речей, книг, дитячого приладдя. Нижня частина ліжка виконана в тон основних меблів, тому в зібраному вигляді конструкція виглядає дуже гармонійно. Також у продажу можна знайти стіл-ліжко з горизонтальним механізмом відкиду — зручний варіант для тих, кому ніде займатися домашнім завданням.
Звичайне невелике дитяче ліжко в маленьку кімнату теж заслуговує на увагу. Якщо дитина ще маленька, а з роками планується розширення вільного простору в будинку, можна вибрати меблі розміром 70х140 см або 80х160 см.
У середньому таке спальне місце залишається зручним приблизно до 10-12 років. Пам'ятайте золоте правило: довжина ліжка має бути не менше від зросту малюка +15-20 сантиметрів у запасі. Якщо потрібні меблі для дошкільника, обидва варіанти цілком підійдуть, а «виграні» 30-50 см можна застосувати з користю — наприклад, поставити тумбочку, кошик з іграшками, або відразу два ліжка в маленькій дитячій кімнаті.
Двоповерхове ліжко – справжній порятунок для невеликих приміщень. Яруси меблів, розміщені один над одним, зазвичай залучають порожнє місце під стелею.
Найчастіше у продажу зустрічається двоярусне ліжко для двох дітей у маленьку кімнату, кожен поверх якої представлений спальним місцем. Ширина матраца коливається від 60-70 до 120-140 сантиметрів, довжина — від 120 до 190 см. Спальні місця можуть бути один на одному або перпендикулярно (літерою Г). Для маленької дитячої краще обрати перший варіант.
У будинку один малюк? Тоді можна купити ліжко, другий поверх якого призначений для сну, а перший представлений іншим елементом меблів. Внизу можуть бути:
Перед покупкою двоярусного ліжка важливо виміряти висоту стель. Щоб малюкові було комфортно спати нагорі, потрібно, щоб від матраца до стельової зони залишалася відстань мінімум 50-60 сантиметрів.