Повернутись до покупок
Кошик
18 років добрих ранків
0
0
UA
RU
05/10/2020

Як почистити диван в домашніх умовах


Зміст:
  • Як вивести запах з дивана
  • Як почистити диван
  • Як почистити диван в домашніх умовах від різних типів забруднень?
  • Кава
  • Вино
  • Кров
  • Ручки і фломастери
  • Жирна пляма
  • Пиво
  • Сік
  • Запах сечі
  • Лак
  • Клей та жуйка

У процесі експлуатації м`яких меблів перед будь-якою господинею стає питання, як вивести запах з дивана та почистити його в домашніх умовах. Часто це питання виникає навіть тоді, коли диван тільки куплений та діти щось пролили на нього або господарі запросили друзів на вечірку й вони заляпали новинку рибою або іншим жирним продуктом. Іноді, якщо господар надовго від'їжджає з квартири, поролон меблів може відволожитися, в результаті чого він починає виділяти неприємний запах.

Здається, що диван можна викинути, але насправді все не настільки радикально. Про те, як відмити диван легко та просто від будь-яких плям піде мова далі.

Як вивести запах з дивана

Перед тим, як вивести запах з дивана, потрібно визначитися з його першоджерелом. Причин, чому меблі можуть неприємно пахнути, кілька:

  • вони набралися вологи;
  • поролон і оббивка уражені цвіллю та грибком;
  • на тканину пролита пахуча речовина або продукт.

У першому та другому випадку можна:

  1. Засипати всю поверхню дивана сіллю та залишити на 10 годин, після чого пропилососити.
  2. Намочити ганчірку в розчині води та спирту, вибити нею оббивку, після чого пропилососити.
  3. Нанести розчин з господарського мила з водою на тканину меблів, ненадовго залишити, після чого змести підсохлу суміш за допомогою жорсткої щітки.

Якщо тканина вражена будь-яким ароматним продуктом, можна протерти її нашатирем, розведеним відповідно 1:2 у воді. Після здійснення зазначених процедур диван стане чистим і перестане виділяти неприємні аромати.

Як почистити диван

Питання, як очистити диван, виникає тоді, коли вже просто пропилососити виявляється безглуздим заняттям. В такому випадку власники забруднених м'яких меблів починають шукати будь-які способи, щоб очистити майно від забруднень. Ми підібрали кілька способів, які допоможуть Вам тримати свій дім і м'які меблі в чистоті та затишку.

Але перед тим, як почистити диван, пропонуємо детальніше дізнатися про методи його очищення. Отже, чистка дивана буває сухою та мокрою. Щоб здійснити суху чистку, перед тим, як пропилососити, пройдіться по тканині жорсткою щіткою, щоб видалити застряглі крихти та інше сміття. Іноді меблі досить просто вибити мокрою ганчіркою або простирадлом, а залишки плям зішкребти заточеним ножем.

Волога чистка допоможе повернути яскравий колір оббивці або усунути її неприємний запах. Здійснювати її можна не частіше, ніж раз на півроку, але потрібно переконатися, що покриття не зіпсується від вологи. Для мокрого чищення відмінно підходить парогенератор або пилотяг, але якщо Ви не володієте передовими новинками побутової техніки – не страшно. Банальний мильний розчин і щітка теж підійдуть.

Як почистити диван в домашніх умовах від різних типів забруднень?

Представляємо рекомендації, як почистити диван в домашніх умовах від різних типів забруднень. Способів їх видалення безліч, як і можливостей поставити пляму на нову оббивку м'яких меблів. Знати про те, як правильно очистити цей предмет побуту від забруднень зобов'язана кожна господиня. Далі ми пропонуємо дізнатися про те, як очистити диван від усього, що може зустрітися йому на життєвому шляху.

Кава

Щоб очистити від кави, змішайте воду з оцтом в пропорціях 1:1, вилийте на пляму та протріть її білою ганчіркою. Залиште все на 10-15 хвилин, після чого зніміть чистим рушником.

Вино

Ви можете видалити пляму від червоного вина, посипавши його сіллю. Залиште на деякий час, щоб волога ввібралася в сіль, після чого струсіть залишки за допомогою щітки та протріть це місце сумішшю піни та спирту (горілка теж підійде). Після зазначених дій можуть залишитися розводи, видалити які можна за допомогою ганчірочки.

Кров

Змиваючи кров з дивана, важливо пам'ятати, що ні в якому разі не можна використовувати гарячу або теплу воду, щоб видаляти подібне забруднення. Якщо кров свіжа, просто намочіть її прохолодною водою, протираючи пляму до тих пір, поки вона не зникне. Якщо забруднення застаріле, охолодіть його за допомогою заздалегідь замороженого кубика льоду, а після протріть розчином 2 ст. л. оцту на 1 л води.

Ручки та фломастери

Будь-яке чорнило, як і сліди від косметики, легко відмиваються за допомогою горілки або медичного спирту. Також добре підійде ацетон. Важливо після закінчення очищення не забути протерти поверхню дивана водою.

Жирна пляма

Видалити її можна до тих пір, поки вона не вбереться в оббивку. Зробити це можна за допомогою розсипаної по всій поверхні солі, залишеної на кілька хвилин. Видалити таке "багатство" можна за допомогою мильної піни, після чого буде потрібно його промити холодною водою.

Пиво

Любителі пінного напою зможуть видалити пляму головним конкурентом – горілкою. Змочіть в ній ганчірочку, а потім постеліть її прямо на пляму, залишивши так на 15 хв. Через деякий час обполосніть його звичайною водою та залиште висихати.

Сік

Якщо Ваша дитина розлила сік на оббивку дивана – це не привід її сварити. Головне, щоб пляма була очищена до тих пір, поки вона висохне, оскільки в такому випадку її можна видалити за допомогою оцту або мильної води, в яких змочується ганчірка.

Запах сечі

Якщо Ваша дитина чи собака залишили неприємний "сюрприз" на оббивці м'яких меблів, потрібно протерти її вологими серветками, після чого висушити феном і обробити розчином оцту, представленим вище. Оцет наносимо на 30 хв., після чого змиваємо за допомогою звичайної води.

Лак

Навіть від лаку для нігтів можна видалити плями за допомогою паперових серветок з нанесеним ацетоном або перекисом водню.

Клей та жуйка

Якщо силікатний клей можна очистити ножем і мильним розчином з тканинних оббивок або одеколоном з шкіряних, то "Момент" забирається тільки за допомогою "Антиклея", який можна купити виключно в будівельних магазинах. Жуйки очищаються за допомогою кубика льоду, після чого вони зчищаються скребком або гарячим мильним розчином.

Тепер Ви знаєте, як почистити диван від різних типів забруднень і завжди підтримувати м'які меблі в чистоті. Користуйтеся нашими рекомендаціями, і нехай Ваш дім завжди залишається таким же затишним і красивим, як зараз!


Читайте також