від
Готуючись до народження дитини, молоді батьки часто вдаються до питання: що краще ー спільний сон або окреме спальне місце? Відповідь цілком однозначна ー дорослі матраци абсолютно не підходять дітям настільки юного віку. Тому сьогодні ми розберемося, як правильно вибирати постільні атрибути та матрац для новонародженого.
Щоб не пропустити нічого важливого, варто окреслити список пунктів, які необхідно врахувати при покупці:
Почнемо з габаритів. Зараз на зміну стандартним прямокутним ліжечкам прийшов найширший вибір дитячих меблів різної конфігурації. Тому стає ясно, що шукати модель треба за формою.
Нам знадобиться рулетка чи сантиметрова стрічка та знання з уроків геометрії. Виміряйте параметри ширини, довжини та глибини каркаса для покупки потрібного матраца в ліжечко новонародженого.
Важливо, щоб виріб добре ліг у меблі. Матрац не повинен бути занадто коротким або довгим. У першому варіанті створюється небезпека травмування малюка, тому що його ручки та ніжки можуть застрягти в щілинах. У другому ж утворюються заломи та горби на поверхні, що призводить до занепокоєння та порушення постави дитини.
Правильний розмір матраца в дитяче ліжечко ー запорука безпечного та здорового сну для Вашого чада.
Один секрет: краще придбати матрац на 1,5-2 см менше, ніж параметри ліжка. Це дасть можливість легше знімати постільну білизну для заміни.
Важливим аспектом також є висота. Педіатри радять, щоб товщина не перевищувала 8 сантиметрів.
Глобально всі матраци можна розділити на 2 типи:
Перші в свою чергу, бувають із залежними та незалежними пружинами. У першому варіанті спіральки пов'язані між собою, і при тиску на одну реагують усі. Це призводить до появи вм'ятин і поглиблень, що вкрай небажано для хребта людини, особливо новонародженої. У другому ж варіанті кожна секція ізольована одна від одної та подібного ефекту не має.
Але в будь-якому випадку для першого року життя краще віддати перевагу безпружинним дитячим матрацам.
Детально розглянемо наповнення. Сучасні тенденції на усвідомлене споживання та екологічне існування диктують умови, що вироби краще вибирати з натуральних продуктів. Звичайно, усе залежить від позиції батьків, але потрібно мати на увазі, що природні матеріали часто викликають алергічні реакції у дитини. Тому існує безліч альтернативно комбінованої чи штучної сировини для виробництва матраців для дітей:
Небезпечною помилкою є бажання забезпечити комфорт і затишок для малюка, уклавши його на м'яку поверхню. Так, з часом дитині знадобиться менш жорсткий матрац. Але до досягнення віку 2 років навіть не рекомендується використовувати подушки.
Це зумовлено анатомічними особливостями. У новонародженого немає S-образного вигину хребта. Шийний вигин формується до 3-4 місяців, коли малюк навчиться утримувати голову вертикально, поперековий ー ще пізніше під час повзання та спроб зробити перші кроки. Остаточно всі вони формуються до 2-3 років.
Щоб не допустити проблем із хребтом, варто подбати про якісні дитячі матраци розміру ліжечка.
Ну і, звичайно ж, подбайте про водонепроникні наматрацники. Адже від конфузів із малюком ніхто не застрахований.