Повернутись до покупок
Кошик
18 років добрих ранків
0
0
UA
RU
05/9/2022

Як вибрати матрац на розкладачку


Зміст:
  • Головні особливості
  • На що звернути увагу при виборі

Часто приїжджають гості, яких нема де розмістити? Може, ви самі вважаєте за краще відвідувати родичів у різних куточках країни? Чи любите відпочивати «дикуном» у польових умовах, але хоча б із мінімальними зручностями? У цих та багатьох інших випадках рятує розкладачка. Компактне, ергономічне та досить легке місце для сну можна скрізь возити з собою прямо в багажнику автомобіля або зберігати вдома в коморі, на балконі чи антресолях. Щоб відпочинок на такій конструкції справді приносив задоволення, варто додатково купити матрац для розкладачки. Про те, яким він має бути, поговоримо у цій статті.

Головні особливості

Матраци для розкладачок набагато тонші за стандартні. Висота коливається від 3-4 см у недорогих варіантах до 8-10 у дорожчих виробах. Для фіксації на поверхні можуть бути нашити спеціальні гумки, як на наматрацниках. Втім, тонкі матраци добре тримаються і без них. Немає сенсу гнатися за дуже товстим виробом, якщо спати на розкладачці доводиться лише зрідка, багато спальні місця складаються разом з матрацом.

Внутрішня частина матраців для розкладачок також відрізняється від звичайних для ліжка. Тут немає залежних чи незалежних пружин — лише наповнювач одного чи кількох видів. Найчастіше такі вироби набивають холконом, товстим поролоном, холофайбером або вовною впереміш із синтетичними волокнами. Моделі дорожче можуть містити всередині шар кокосової койри, яка створює підтримувальний ефект, але такі матраци не можна згинати.

На що звернути увагу при виборі

Потрібно купити матрац на розкладачку? Тоді зверніть увагу на такі параметри:

  1. Висота. Для тимчасового відпочинку немає сенсу брати товстий і занадто дорогий виріб, і навпаки: якщо на розкладачці сплять часто, краще розщедритися на високий матрац. Оптимальний параметр висоти — хоча б 5-7 сантиметрів, щоб не відчувати жорсткість спального місця.

  1. Наповнювач. Недорогі моделі приховують усередині бюджетний пінополіуретан, холофайбер і навіть вату. Ортопедичного ефекту в таких матрацах немає, проте ціна цілком приваблива. Якщо якість сну стоїть на першому місці, варто поглянути у бік виробів з начинкою з еластичного латексу, кокосових волокон, піни з ефектом пам'яті (Balance Foam, Relax Foam). Такі наповнювачі добре підтримують тіло і поступово розподіляють навантаження по всьому периметру. Якщо потрібно, переконайтеся, що матрац на розкладачку можна згинати без деформації вмісту.

  1. Тканина чохла. Перевага — за натуральною оббивкою на основі повітропроникної бавовни. Найчастіше для чохла використовується трикотаж або дорожчий жакард, які не линяють, не рвуться, мають щільну фактуру і не розтягуються при згинанні-розгинанні матраца. У моделях дешевше чохли виготовляють із синтетичних тканин, які цілком довговічні, але не надто приємні до тіла. Плюсом стане можливість знімати чохол, щоб освіжити у пральній машині.

  1. Габарити. На відміну від матраців для ліжок, варіант для розкладачки необов'язково має збігатися з основою. Він може бути трохи більшим або меншим: це не вплине на зручність експлуатації. Не можна стелити занадто великий матрац: якщо краї звисатимуть, виріб може швидко деформуватися. Однак краще підібрати матрац за розміром розкладачки. Зазвичай це стандартні цифри: 80х190 см, 90х190 см, рідше – 85 чи 95 на 180-200 см.
  2. Максимально допустиме навантаження. Цей параметр говорить про те, яку вагу здатна витримати матрац без деформації. Зазвичай він коливається в межах 80-120 кг, але бувають і винятки. Запас ваги повинен становити мінімум 15-20 кг від маси тіла відпочивальника, щоб унеможливити ризик пошкодження спального місця. Не забувайте, що максимальне навантаження розкладачки та матраца не підсумовується.
  3. Якість виконання. Навіть для періодичного відпочинку матрац має бути якісним та безпечним. Переконайтеся, що у складі наповнювача немає шкідливих барвників, хімікатів чи клею, особливо якщо на розкладачі спатиме дитина чи алергік. Перевірте рядок швів по всьому периметру: не повинно бути розривів, недбало зшитих місць, затяжок. Оцініть, наскільки рівномірно розподілений наповнювач усередині матраца і як швидко він відновлює форму після натискання.
  4. Вартість. Не завжди є сенс переплачувати за дорогий матрац, особливо якщо користуватися ним доводиться лише кілька разів на рік. Якщо ж ви плануєте спати на розкладачки щодня, краще вибрати якісну модель із небюджетного цінового сегмента, яка прослужить довгі роки.

Читайте також