від
Якість сну залежить не тільки від зручності ліжка, важливу роль відіграють подушки та ковдра. Останній тип спальних виробів створює відчуття затишку та комфорту. Головне у приладді для сну – наповнювач. Від нього залежить, наскільки предмет побуту теплий та м'який. У цій статті розглянемо плюси та мінуси наповнювачів для ковдр.
Натуральний матеріал з ефективною терморегуляцією. Такі вироби займають одну із ключових позицій у рейтингу ковдр. Переваги пухових моделей:
Усередині чохла може бути качиний, гусячий чи гагачий пух. Найдорожчим вважається останній. Вироби з натурального пуху не можуть коштувати дешево. Якщо ставите питання, який наповнювач краще для ковдри на зиму, зверніть увагу на такі моделі. Недолік пуху — згодом можуть завестися шкідники.
Для набивання використовують верблюжу, овечу вовну та кашемір. Вовна — найкращий наповнювач для ковдри, особливо для зимового сезону. Моделі можуть бути як з набивкою, так і без чохла. Плюси вовняних моделей:
За складністю догляду шерсть посідає перші позиції у рейтингу наповнювачів для ковдр. Її не можна прати у гарячій воді, обробляти парою. При неправильному зберіганні та догляді можуть завестися кліщі.
Бамбук — екологічний матеріал для виготовлення постільних речей. Його переваги:
Перш ніж відповісти на запитання, яка ковдра краща — бамбук чи холофайбер, варто ознайомитись із характеристиками другого матеріалу. Синтетика відрізняється легкістю, таке спальне приладдя практично невагоме. Холофайбер переносить часті прання в машинці за високих градусів, це додаткова дезінфекція.
Мінус синтетики – вона накопичує статичну електрику. Якщо не знаєте, з яким наповнювачем вибрати ковдру, орієнтуйтесь на параметри та ціну. Вартість бамбукових виробів висока, особливо якщо волокна ручної обробки. Холофайбер дешевший, але не підійде влітку, бо не вбирає вологу.
Виробники пропонують ватяні моделі з сучасними волокнами. Перші відрізняються важкою вагою, але вони добре зберігають тепло. Ватні практично не пропускають вологу, але через це дуже довго сохнуть. Їх не можна прати в машині, тому що матеріал може збитися.
Сучасні бавовняні волокна – легкі та повітряні. У них гірші властивості теплоощадження, але вага набагато менша. Якщо не знаєте, який наповнювач для ковдри кращий, зверніть увагу на простоту догляду. Ватні моделі складніше очистити від забруднень, ніж із набиванням із сучасних волокон.
Синтетичні матеріали — одні з найдоступніших і найвибагливіших у догляді. Якщо не любите штучні волокна, пригляньте з бамбука чи бавовни. Екологічні матеріали не викликають алергій та прослужать не один рік. Шерсть тварин і пух птахів – одні з найтепліших варіантів.
Якщо йдеться про вибір наповнювача для ковдри, який краще — не можна однозначно сказати. Це залежить від вподобань людини. Одним подобаються важкі моделі, іншим легкі. Вибираючи, враховуйте алергенність матеріалу та простоту догляду за ним. Важливу роль відіграють гігроскопічність та повітропроникність. Під час сну тіло має дихати, а волога — не накопичуватися, а безперешкодно випаровуватися. Людям, які сильно мерзнуть, потрібні вироби з гарним збереженням тепла, причому навіть улітку.