від
Ліжко – це свята святих у будь-якій спальні. Однак це не означає, що покупкою нових меблів все обмежиться. Новинку ще потрібно буде правильно розмістити в кімнаті. Адже в іншому випадку кожен день мешканці будуть стикатися з різними проблемами, і багато з цих незручностей можуть зіпсувати настрій вже з самого ранку. Так що потрібно правильно підійти до питання організації своєї спальні, щоб не стикатися з негараздами.
Почати варто з правильного вибору меблів, оскільки це – головний момент. Буде досить нерозумно організовувати спальню навколо ліжка – це вона повинна бути до пари кімнаті. Так що необхідно приділити увагу певним аспектам.
По-перше, це організація приміщення. Почати варто з того, скільки вільного простору є в кімнаті. При цьому потрібно враховувати, які інші меблі та елементи інтер'єру будуть тут розміщені. Комоди, шафи, тумби, столи – з усім цим ліжко повинно добре поєднуватися. Часом буде відмінним рішенням вибрати комбінований варіант, де виріб містить висувні ящики. Так можна буде заощадити простір, відмовившись від деяких шаф. Найчастіше туди, наприклад, складають постільну білизну. У такому випадку організація інтер'єру в спальні стане простіше. В останню чергу важливо підбирати ліжко так, щоб воно за кольором і стилістикою поєднувалося з іншим гарнітуром.
По-друге, важливі розміри. Після оцінки місця, яке буде займати решта меблів, потрібно заміряти, скільки простору можна відвести на ліжко. При цьому також важливо враховувати пріоритети людей, які будуть на ньому спати. Комплекція, перебіг сну (спокійний чи ні), кількість осіб – на підставі цього буде будуватися вибір. Для двох людей зі звичайною фігурою підійде стандартне двоспальне ліжко шириною 160 см. Для одної людини – односпальний варіант, який найкраще підходить за комплекцією мешканця. І так далі. Сучасний ринок може запропонувати безліч найрізноманітніших варіантів на будь-який смак і колір. Так що потрібно підбирати ліжко так, щоб воно відповідало вимогам тих, хто буде на ньому спати. Це найважливіше.
І, нарешті, по-третє, потрібно приділяти увагу дизайну ліжка. Йдеться саме про форму, адже вона буває абсолютно різною. Наприклад, якщо меблі повинні стояти в кутку кімнати, тоді можна обирати моделі, які мають дизайн з відповідними межами. І навпаки – не варто брати розрахований на установку біля стіни виріб, якщо планується ставити його в центрі кімнати. І так далі. Якщо ліжко буде мати високі борти, які лежачій людині закриватимуть, скажімо, доступ до столика біля ліжка, то це буде не зовсім добре. У разі рішення встановити ліжко узголів'ям під вікном, не буде зайвим, якщо тут буде висока спинка, яка буде закривати сплячих від яскравого ранкового світла. У разі наявності хороших фіранок і необхідності насолоджуватися видом з вікна, від цього можна відмовитися зовсім. Нюансів в цьому випадку дійсно багато, і варто ретельно продумувати всі деталі.
Тепер, коли правильне ліжко підібрано, можна приступати до його розташування в кімнаті. Тут у нас є різні варіанти. Для початку варто орієнтуватися на ефективність використання всіх елементів інтер'єру в кімнаті. Кожна тумба, шафа, комод і так далі повинні легко та повноцінно відкриватися, до них повинен бути зручний доступ. В іншому випадку можуть виникати різні неприємності, які будуть тріпати нерви. Далі вже варто дивитися на простір пересування. Користувачеві має бути не просто зручно ходити по кімнаті. Наприклад, потрібно, щоб лежачи з ліжка був ефективний доступ до розетки, щоб можна було користуватися телефоном лежачи. Багато хто це робить, і без такої можливості буде незручно жити. Це ж стосується, наприклад, доступу до меблів – якщо після важкого робочого дня мешканцеві доведеться зайвий раз вставати з ліжка, оскільки він не зможе роздягтися та покласти на якусь тумбу свій одяг, це буде ускладнювати життя.
Буде погано, якщо ліжко знаходиться далеко від входу в кімнату, і ще гірше, якщо на шляху до нього будуть інші перешкоди. Після важкого дня людині хочеться якомога швидше прилягти. Взагалі ідеально, якщо можна прямо від дверей стрибнути на ліжко. Найчастіше ці меблі розташовують якомога ближче до входу, а інші елементи вже в інших частинах кімнати. Адже вони зазвичай не так важливі. З іншого боку, якщо людина живе не одна, і є якісь правила розмежування в особистому житті, то розташування ліжка перед входом – не найкраща ідея. Так, наприклад, в прочинені двері можна буде побачити, що людина знаходиться всередині неодягнена. Для сімейної пари або самотнього власника такої проблеми не існує, тому стрибнути відпочивати на м'який матрац після роботи залишається ключовою цінністю.
Окремо варто враховувати розташування щодо конкретних об'єктів. Наприклад, ліжко під самим вікном, що виходить на сонячну сторону будинку, може доставляти чимало проблем при відсутності хороших фіранок. Справа навіть не в тому, що людина може просто перегріватися уві сні під літнім сонцем, або прокидатися від того, що б'є в очі світло. Наприклад, при використанні ноутбука, планшета або смартфона доведеться зіткнутися з відблисками або відсвічуванням. Також не варто розміщувати ліжко під внутрішнім блоком кондиціонера, якщо він розташовується в спальні. Холодні потоки повітря будуть потрапляти прямо на мешканців, і це може призводити до проблем зі здоров'ям.
Під кінець ще одна важлива порада: варто враховувати додаткові індивідуальні чинники. Скажімо, якщо мешканець спить дуже неспокійно, часто перевертається і переміщається по ліжку, то тут потрібно правильно організувати спальне місце. Найкраще, якщо меблі будуть стояти біля стінки з одного боку, а з іншого поруч не буде комодів та інших об'єктів. В іншому випадку людина може просто впасти уві сні та вдаритися об тумбочку або приліжковий столик. Найкраще прибрати взагалі все й постелити м'який килим, щоб пом'якшити можливі падіння. Це важливо не тільки якщо користувач може падати уві сні. Наприклад, він може розкинутися на ліжку та вдаритися рукою або ногою об меблі. І так далі. Потрібно орієнтуватися на свою точку зору, з огляду на неї в першу чергу при розміщенні ліжка.
Якщо з раціональної сторони з розміщенням все зрозуміло, то варто приділити увагу також естетичним міркуванням. Тут зазвичай люди згадують легендарну концепцію фен-шуй. Система має величезну кількість вимог до того, як розміщувати ліжко в спальні. Їх можна умовно розділити на ті, яким можна дати логічне тлумачення, та всі інші. До розумних рекомендацій відноситься:
У концепції фен-шуй при цьому набагато більше вимог, які не піддаються раціональному поясненню та не ставлять перед собою жодних логічно зрозумілих цілей. Наприклад:
Варто знати, що раціональна користь від фен-шуй наукою не доведена, та й в цілому багато положень можуть суперечити один одному. Так що орієнтуватися на це варто суто за своїм бажанням.
Підсумовуючи, варто сказати, що перш за все при установці ліжка важливо орієнтуватися на власні вподобання та зручність. В цілому все зводиться до того, що спальне місце повинне залишати в кімнаті якомога більше вільного простору. Потрібно зберегти відкритий доступ до всіх інших елементів спального інтер'єру. У такому випадку, якщо ще дотримуватися інших рекомендацій, то сон буде незрівнянно зручним, приємним і ефективним, і кожен новий день буде починатися з «правильної ноги»!