від
Неокласичний стиль тримається у тренді. У ньому вдало поєднуються звична класика на кшталт правильних геометричних форм та раціонального текстилю, а також сучасні риси на кшталт «розумних» гаджетів та креативних дизайнерських дрібниць. Стилю притаманні симетричні меблі, приглушена палітра кольорів, натуральні матеріали та незвичайні речі на кшталт молдингів на стінах. Наприклад, ліжко в стилі неокласика — строго прямокутне, з узголів'ям і високими ніжками, а як підлога використовуються паркет, плитка, ламінат.
Можна виділити цілу низку характерних відмінностей неокласики:
Для облаштування спальні в неокласичному стилі потрібно вибрати 2-3 базові відтінки. Вони повинні поєднуватися між собою, щоб кімната виглядала стильно та оригінально, але не незграбно. У тренді — комбінація сріблястого та фісташкового відтінків, рожевого золота та ніжно-персикового, а також класична біло-коричнева гама. Додати яскравості можна за допомогою контрастного декору, але не більше кількох елементів на кімнату.
Спальний гарнітур у неокласиці може і повинен бути розкішним. Підійдуть вироби правильної геометричної форми з тонкою фурнітурою, цікавою декоративною обробкою (вензеля, позолота, різьблений декор) та пишним текстилем. Ліжка у стилі неокласика — широкі та м'які, зазвичай дерев'яні, у відтінках від венге до шоколаду. У тренді – меблі з великим м'яким узголів'ям, декорованим каретною стяжкою або цікавими візерунками. Не зайвими будуть відкриті полиці для книг, стільці з низькими спинками та приліжкові тумби, які додадуть кімнаті деяку легкість. У маленькій спальні можна поставити диван у стилі неокласика — розкладний, з плавними лініями та натуральною оббивкою.
Для обробки спальні необхідно використовувати якісні матеріали, здатні прослужити десятки років. Для підлоги можна вибрати дерев'яний паркет, міцний ламінат або сучасну наливну підлогу з імітацією натурального каменю. Стіни — прикрасити однотонними, щільними шпалерами (можна з дрібним візерунком), штукатуркою з глянцевим блиском, а також зробити акцент на одній зі сторін за допомогою ліпнини або шпалер. Стеля може бути натяжною чи звичайною: тут немає правил.
Неокласичний стиль передбачає розмаїття світла, зокрема — штучного. Не виходить з моди розкішна люстра з підвісами, розташована по центру кімнати. Додати світла допоможуть менші світильники, розміщені на різних рівнях (наприклад, в стельовому просторі та біля ліжка). Якщо дозволяє архітектура приміщення, варто поставити великі та широкі вікна, завісивши їх напівпрозорою гардиною. Що стосується текстилю, він має бути дорогим та шикарним. Стане в пригоді все, від розшитих оксамитом меблевих подушок до багатошарових щільних штор.