Повернутись до покупок
Кошик
18 років добрих ранків
0
0
UA
RU
28/12/2022

Як розмістити ліжко в спальні: фен-шуй, ергономіка та практичні моменти


Зміст:
  • Ергономіка і розміри приміщення
  • Що говорить фен-шуй
  • Найкраща орієнтація за сторонами світу

Ліжко — основний предмет меблів у спальні. Оскільки людина більше третини свого життя відпочиває, від зручності спального місця залежить її самопочуття і гарний настрій. На цей фактор впливають не тільки розміри ліжка, якість матраца і свіжість постільної білизни, а й правильне розташування меблів у кімнаті.

Багато хто впевнений, що знає, як має стояти ліжко в кімнаті, але на практиці все може виявитися не так вже й просто. Тут важливо враховувати безліч чинників — кількість і розташування інших меблів, співвідношення віконних і дверних прорізів, розміри кімнати й навіть сторони світу. Може здатися, що ці моменти несуттєві, але саме від них залежить якість сну.

Ергономіка і розміри приміщення

Роздумуючи про те, як правильно розмістити ліжко в спальні, враховуйте її розміри. Якщо у великій кімнаті простір для фантазії необмежений, то в маленькій вільним може виявитися лише певний кут і роздумувати взагалі не доведеться.

Якщо говорити про те, як має стояти ліжко в спальні з позиції ергономіки, фахівці рекомендують розміщувати його так, щоб з обох боків залишалося близько 80 см вільного простору. Особливо це стосується двоспальних ліжок. Односпальну модель можна спокійно присунути до однієї зі стін — так буде затишніше.

Розмірковуючи, як правильно має стояти ліжко, враховуйте кілька моментів:

  • розташування спального місця не повинно перешкоджати вільному переміщенню кімнатою — це загрожує травматизмом;
  • ліжко краще не ставити «головою» до вікна, але якщо іншого варіанту немає, важливо передбачити наявність високого узголів'я;
  • спати прямо навпроти дверей психологічно некомфортно, краще розмістити ліжко трохи осторонь;
  • водночас двері мають бути в зоні прямої видимості — це створює підсвідоме відчуття безпеки;
  • якщо в кімнаті є лоджія або балкон, ліжко краще розміщувати боком, залишивши місце для вільного відкриття дверей.

У будь-якому разі розташовувати спальне місце потрібно так, щоб забезпечувати вільний підхід до інших меблів, вікон і дверей.

Що говорить фен-шуй

Стародавнє китайське вчення визначає правила на всі випадки життя. Є там і рекомендації щодо того, як правильно має стояти ліжко в спальні, щоб сприяти зміцненню фізичного здоров'я та енергетичної складової.

  1. Узголів'я ліжка рекомендується розташовувати під опорою — суцільною стіною. Ліжко в центрі спальні не найвдаліше рішення.
  2. Спальне місце не можна розташовувати ногами до дверей. Якщо інакше не виходить, у ногах ліжка потрібно поставити високий комод або невисоку фальш-стінку, що виконує функції полиці.
  3. Те саме стосується випадків, коли ліжко стоїть на прямій «вікно-двері». У цьому випадку, окрім заборон фен-шуя, є й суто практичний момент — наявність протягів.
  4. Якщо до зони відпочинку примикає ванна і в суміжній стіні розміщуються вентканали чи труби, ліжко потрібно розміщувати якомога далі від цього місця.

Згідно з ученням можна ставити ліжко на діагональній лінії від дверей, але не узголів'ям у кут. А ось алькови та ніші, на думку багатьох здатні створити відчуття захищеності та усамітнення, не вважаються місцем, де має стояти ліжко.

Найкраща орієнтація за сторонами світу

Хочете знати, як має стояти ліжко в спальні за сторонами світу? У китайських мудреців є відповідь і на це питання.

Вони стверджують, що вибираючи певний напрямок, можна впливати на різні сфери життя:

  • південь — відповідає за стабільність і хорошу репутацію;
  • схід — гарантує спокійний сон;
  • північ — допомагає розвивати інтуїтивні здібності;
  • захід — сприяє зачаттю й оздоровлює;
  • південний схід — «прокачує» наполегливість;
  • північний захід — гарантує наявність хороших друзів;
  • північний схід — покращує розумові процеси;
  • південний захід — хороший вибір для пошуку кохання.

Перевірити такі твердження нескладно — розміщуйте ліжко в обраному напрямку і чекайте результатів.


Читайте також