від
Здоровий сон відновлює сили. Однак багато хто зранку не почувається бадьорим і готовим зустрічати новий день. Сам по собі нічний відпочинок не гарантує чудового настрою і сил. Питання, як прокидатися бадьорим, потребує уважного вивчення. Спочатку розглянемо, чого необхідно уникати, а потім обговоримо, що допоможе добре спати.
Усі функції нічного відпочинку поки що не до кінця вивчені, і його біологічне значення все ще частково залишається загадкою. Але відомо, що примусове або випадкове обмеження сну призводить до розладів психічного і фізичного здоров'я. Навіть одна безсонна ніч погано позначається на концентрації уваги, активній життєдіяльності та можливості вирішувати складні завдання.
У той час як тіло відпочиває, мозок зберігає дивовижну активність. Сон виконує важливі завдання:
За міцного і достатнього сну мозок нормально справляється з покладеними на нього завданнями. Тому варто розглянути, як легко прокинутися вранці і що цьому заважає.
Бажання бути завжди на зв'язку і постійно дізнаватися новини може зіграти злий жарт. Мозок не в змозі обробляти таку величезну кількість інформації та швидко виснажується. Це спричиняє тривожність, напругу та нервове збудження. Людині важче засинати, вночі вона часто прокидається. Інші чинники, що заважають повноцінно відпочивати:
Кожен із перелічених пунктів важливий. Якщо є проблеми зі сном, перегляньте спосіб життя і звички. Тепер розглянемо, як швидко прокинутися і бути бадьорим.
Один із ключових чинників успіху – графік. Організм не любить різких змін у розпорядку дня, це викликає стрес. Допоможе звичка лягати і вставати приблизно в один і той самий час. Вона регулює фази сну. Якщо ви прокидаєтеся раніше, ніж треба, мозок не встигає виконати необхідні процеси, що негативно позначається на самопочутті. Є ще кілька чинників, які допоможуть.
Візьміть за правило провітрювати спальню. Температура повітря має бути не вищою за 20°C. У таких умовах тілу легше розслабитися і налаштуватися на відпочинок. Велика кількість кисню допомагає швидше обробляти інформацію, а нестача призводить до ранкової млявості. Якщо в кімнаті спекотно і душно, активність мозку підвищується, глибокий сон скорочується, і людина частіше прокидається.
Це більше психологічний прийом, оскільки перед сном ви налаштовуєтеся на позитивне. Перелік продуктів може змінюватися залежно від пори року. Підготуйте те, що любите, і це створить заспокійливу атмосферу для засинання.
Ще одна порада, як легко прокидатися вранці, – придумайте комфортний ритуал. Найчастіше людина встає з ліжка з думкою, що попереду багато справ, і потрібно братися за розв'язання проблем якомога раніше. Такий ранок далеко не приємний, а навпаки, створює похмуру атмосферу на самому початку дня. Подбайте про гарний настрій, уникаючи метушні. Зранку вийдіть на балкон або на подвір'я, спокійно випийте чаю, прогуляйтеся із собакою, насолоджуючись навколишнім світом.
Звичка робити легку зарядку – це гарний початок дня. Тіло відновлює гнучкість і активність розуму. Кров починає активно циркулювати, що надає відчуття бадьорості. Ви заряджаєтеся енергією і готові зустрічати новий день.
Великою підмогою буде проста склянка води. Поставте її біля ліжка і випийте вранці, щоб прогнати сонливість. Вода необхідна організму для активізації кровоносної, сечостатевої та лімфатичної систем.
Якщо замислюєтеся про те, як зробити ранок приємним, стежте за своїм настроєм. Він багато в чому залежить від інформації, яку ви отримуєте. Тому не варто починати ранок із негативу, наприклад, перегляду або читання новин, які в більшості погані. Дізнавайтеся про те, що відбувається навколо, і розв'язуйте проблеми протягом дня, дозовано, коли організм готовий до опрацювання інформації. Дотримуючись цих простих порад, ви навчитеся повноцінно відпочивати і створите хороші умови для бадьорого ранку, а також чудового настрою на весь день.