Повернутись до покупок
Кошик
18 років добрих ранків
0
0
UA
RU
07/6/2024

Ламелі під матрац: як вибрати та кріпити


Сон — це важливий складник здоров’я. Від його якості залежить щоденне самопочуття та навіть настрій. Тому до вибору місця для нічного відпочинку варто поставитися з усією серйозністю. Важливо підібрати не лише саме ліжко, але й попіклуватися про якість ламелей, які служать основою для матраца. Вони є складником здорового сну.

Переваги ламелей

Добре підібрана основа під матрац підсилює ортопедичний ефект виробу. Вона дає змогу відпочивати в анатомічно правильному положенні. Однак це не єдина перевага ламелей. Серед сильних сторін такої основи також виділяють:

  • безшумність — якісний виріб не заважатиме вам спати своїм скрипом;
  • довговічність — правильно підібрані ламелі за дбайливого використання служитимуть багато часу;
  • вентиляція — відстань між частинами основи дає змогу забезпечити надходження кисню до поверхні матраца;
  • пружність — гнучкі рейки сприяють якісному відпочинку спини та інших частин опорно-рухового апарату.

Однак, щоб скористатись усіма перевагами цієї основи, потрібно відповідально підійти до підбору виробу.

Які ламелі кращі

Виробники пропонують рейки, виготовлені з різних матеріалів. Вони різняться не лише за ціною, але й міцністю. Для виготовлення ламелі використовують різні породи дерева:

  • сосну;
  • березу;
  • бук;
  • дуб.

Перші два види дають змогу виготовляти бюджетні рейки. Вироби із сосни підійдуть для незначних навантажень. Зокрема, їх використовують для дитячих ліжок, а також меблів для людей із невеликою вагою. Міцнішими вважаються ламелі з берези. Вони здатні впоратися з більшими навантаженнями. 

Найміцніші серед виробів із деревини — рейки з бука. Такі ламелі пружні та надійні. Вони різняться за шириною. Виробники пропонують варіанти від 3 до 9 мм. Якщо ви полюбляєте спати на жорсткій поверхні, краще віддати перевагу ширшим рейкам. Вони підійдуть і людям із більшою вагою. Проте поціновувачам м’якої перини варто придбати тонші рейки. Завдовжки виробники пропонують два формати — 53 та 68 мм. Товщина ламелі складає 8 мм. Вироби з бука мають вищу вартість. Проте вони більш довговічні. На відміну від соснових моделей вам не доведеться часто їх міняти. 

Як розрахувати кількість 

Для забезпечення ортопедичного ефекту потрібно закріпити ламелі на правильній відстані. Рішення залежить, зокрема, від типу матраца. Для моделі на пружинах боннель можна встановлювати рейки на відстані 7 см одна від одної. Якщо у вас безпружинний матрац чи з незалежними блоками, оптимальними будуть 2,5 см. Хоча допускається встановлення і на відстані 4,5 см. Аби розрахувати кількість ламелей, потрібно виміряти довжину ліжка. У середньому на двоспальну модель піде 30 рейок. Тоді як для односпальної кількість буде вдвічі меншою.

Як кріпити ламелі до ліжка

Після придбання рейок часом виникає проблема з їхнім встановленням. Звісно, ви можете скористатися професійними послугами. Проте процес монтажу достатньо простий, що дає змогу виконати його самотужки. 

Є два типи кріплення ламелі:

  • вільний;
  • жорсткий.

У першому випадку на рейки одягають спеціальні тримачі, виготовлені з поліпропілену чи каучуку. Далі ламелі просто кладуть на раму. За жорсткого кріплення рейки вставляють у відведене під цю мету гніздо на основі ліжка. Перед тим на кожній із них потрібно закріпити тримач із пластику. Такі кріплення дозволяють рейці під час натискання зверху спокійно розширюватись, що збільшує термін її служби. 

Ви можете полегшити для себе процес встановлення, придбавши готові ламельні каркаси на металевих ніжках. Таке рішення використовується як серцевина ліжка або як окреме спальне місце. Є варіанти для одного та двох. 

Чому скриплять ламелі під матрацом

Дехто стикається з появою неприємних звуків, які виникають під час використання ортопедичної основи. Ця проблема може з’явитися з декількох причин. Зокрема, розсихання деревини. У цьому винні природні фактори, а також час. Дерев’яні рейки можуть пошкодитися через сильну спеку.

Скрип може виникнути й завдяки виходу з ладу системи кріплення. Через це частини ліжка викривляються та зміщуються. Неприємний звук може лунати й від ніжок, на яких стоїть основа спального місця. Проблема часом криється і в матраці. Саме він може бути відповідальним за звуки. 

Якщо причиною скрипу є зношені ламелі, варто їх оновити. Кріплення ж можна змазати. Для цієї мети підійде вазелін, віск чи мило.

Насолоджуйтеся якісним відпочинком

Правильний вибір та встановлення ортопедичної основи позитивно вплине на ваше самопочуття. Під час підбору моделі звертайте увагу на матеріал рейок. Не варто купувати надто дешеві ламелі, адже є ризик, що вони досить швидко вийдуть із ладу та потребуватимуть заміни. Купуючи меблі та основу до них, вибирайте надійних продавців. Тоді ви зможете бути впевнені в безпечності матеріалів для їхнього виготовлення.


Читайте також