від
Спальня — місце для відпочинку, яке має бути максимально організованим і не викликати роздратування. Безлад чи брак простору для складання постільної білизни — суттєва перепона для створення затишку в кімнаті. Практичне рішення — купити ліжко з підйомним механізмом. Це меблева конструкція, що передбачає додаткові ніші для речей чи білизни під матрацом. Достатньо підняти спальне місце, щоб отримати доступ до корисного простору. Для максимально зручного користування такими меблями потрібно на етапі покупки звернути увагу на механізм підйому матраца. Він буває трьох видів, і кожен має свої переваги та нюанси експлуатації.
Із назви зрозуміло, що до цього ліжка доведеться прикласти фізичну силу. Підйомник у таких моделях надзвичайно міцний і довговічний. Але в користуванні не надто зручний: дитина впоратися з ним не зможе, а тендітній жінці це буде доволі складно.
З іншого боку, такий механізм використовується в недорогих ліжках і має популярність завдяки доступній ціні.
Сучасні виробники зуміли зробити крок вперед у створенні ручних підйомників. В їхній конструкції заздалегідь передбачено можливість облаштувати в майбутньому пружину чи газліфт, зробивши експлуатацію легшою та комфортнішою.
Цей тип передбачає встановлення компенсатора навантаження. Йдеться про кручені сталеві пружини. Вони суттєво полегшують процес підйому, проте не роблять його автоматичним. Відтак, застосування сили все ще потрібне. Цей механізм підйому ліжка доступний за ціною та зручніший за ручний.
Проте є один недолік — недовговічність пружин, що мають здатність розтягуватися. В середньому термін експлуатації механізму складає 5 років. Після цього пружинний блок доведеться замінити.
Один із найсучасніших варіантів — газліфт. Це конструкція з використанням газового пристрою, що гарантує плавне та легке підіймання спального місця без зайвих зусиль. До того ж такі підйомні механізми для ліжок дають змогу зафіксувати основу під потрібним кутом без ризику раптового закривання.
Правильно підібрані амортизатори гарантують 10 років комфортної експлуатації. І впоратися з цим механізмом зможе навіть дитина чи людина похилого віку.
Кожен із підйомних пристроїв має свої переваги та недоліки, тому вибір повинен бути індивідуальним. Щоб знайти правильне рішення, варто заздалегідь розуміти, хто користуватиметься ліжком, якою є вага рухомої частини та яку саме конструкцію ви плануєте облаштувати:
Якщо підсумувати, то без компромісу не обійтися. Доведеться вибирати, що є більш вагомим: довговічність, вартість чи зручність. Адже найбільш зносостійкими є ручні механізми, зручними — на газових амортизаторах, а універсальними, проте недовговічними — пружинні. Вибирайте ліжко, на якому буде зручно саме вам. Тоді у спальні завжди пануватиме атмосфера спокою та затишку.