Повернутись до покупок
Кошик
18 років добрих ранків
0
0
UA
RU
19/4/2022

Скандинавський стиль в інтер'єрі спальні


Зміст:
  • Основні риси скандинавського стилю
  • Як зробити спальню у скандинавському стилі

Холодний скандинавський стиль неймовірно популярний у Європі. Естетика мінімалізму, натуральні матеріали, багато світла і мінімум яскравих елементів — усе це до душі не тільки мешканцям північних країн. Цікаві стилістичні рішення можна побачити в інтер'єрі спальні навіть будинків, що стоять на морському узбережжі у теплому кліматі. У цій статті докладно розберемо все до дрібниць: яким має бути ліжко в скандинавському стилі (та інші меблі), якої колірної гами варто дотримуватися, з чого зробити підлогу і так далі.

Основні риси скандинавського стилю

Інтер'єр у дусі крижаної Скандинавії легко впізнати за декількома ознаками:

  1. Природні тони. Основу колірної гами становить сліпучий білий, немов свіжий сніг. Його гармонійно доповнюють всі відтінки сірого, нюдовий беж, холодні персикові та рожеві тони, а також блідо-зелений та ніжно-блакитний.
  2. Прості та функціональні меблі. Скандинавське ліжко оснащене ящиками для зберігання білизни, а ось об'ємного узголів'я в ньому немає. Шафи представлені місткими модулями, часто вбудованої конструкції для економії місця. Жодних надмірностей на кшталт габаритних пуфів або ложе з балдахіном.
  3. Велика кількість світла. Оскільки у північних країнах рідко бувають сонячні дні, житлові будинки обов'язково наповнюються штучним освітленням. Його може бути багато і навіть дуже багато, від точкових світлодіодних світильників до масивних люстр з імітацією старовини.
  4. Максимум простору. Чим більше місця залишається в кімнаті, тим краще. Скандинавський стиль не передбачає практично ніякого декору — тільки практичні речі без особливого блиску.
  5. Натуральні матеріали. Спальний гарнітур у скандинавському стилі виготовляється зі світлої чи темної деревини – жодних ДСП чи МДФ. Для прикраси стінок можуть використовуватися керамічні панно або мозаїки. Замість шпалер можна використовувати декоративний камінь або цегляну кладку.
  6. Яскраві акценти. Скандинавський стиль зовсім не повинен бути нудним і безликим, як здається на перший погляд. Допустимо розбавити лаконічний дизайн строкатими подушками, рослинністю в горщиках, картинами сучасних художників.

Як зробити спальню у скандинавському стилі

Якщо ви бажаєте облаштувати приміщення в дусі Скандинавії, почніть із вибору меблів. Основний акцент у спальні потрібно зробити на ліжку. Воно має бути комфортним, містким та практичним. Допустимо невелике узголів'я, оббите тканиною або імітацією шкіри. Як декор можуть бути використані різьблені елементи. Плюсом стане наявність систем зберігання або механізму підйому матраца.

Ліжко у скандинавському стилі виготовляється із дерева твердих порід. Воно може бути мінімалістичним або, навпаки, мати вінтажний зовнішній вигляд. У тренді — відкидні ліжка та багатофункціональні моделі (шафа-ліжко, ліжко-горище). Такі меблі ідеальні для малогабаритної спальні, в якій важливий кожен квадратний метр.

Визначтеся з колірною гамою інтер'єру. Основу повинен становити білий колір, а з рештою відтінків можна поекспериментувати. Допустимо поєднання кількох гам: наприклад, біла стеля і персикові стіни. Зелені відтінки додадуть кімнаті свіжості, пастельні – особливого затишку. До речі, білий колір візуально розширює приміщення, тому скандинавський стиль є ідеальним для маленької спальні.

Наступний момент — оздоблення та матеріали. Для підлоги можна вибрати натуральний паркет, вологостійкий ламінат або кахельну плитку блідих відтінків. На стінах будуть доречні світлі вінілові або акрилові шпалери, а також сучасні рішення на зразок декоративної штукатурки або імітації цегли. До стелі немає особливих претензій: вона може бути натяжною або гіпсокартонною, головне — білою.

Особлива увага у скандинавському стилі приділяється висвітленню. Тут неможливо перестаратися: додайте максимум світильників усюди, де це доречно. У тренді холодне світло, але можна використовувати й теплі лампи. Подбайте також про те, щоб у приміщення потрапляло якнайбільше сонячних променів: жоден світильник не замінить користь природного світла.

Нарешті, зверніть увагу на текстильні та декоративні елементи. Їх повинен бути мінімум: усе лише потрібне та практичне. Віддайте перевагу матовим фактурам, одношаровості та стриманій колірній палітрі.


Читайте також