від
Наматрацники – практичні вироби, що захищають місце для сну від забруднень, плям, намокань. Вони довговічні, зручні у використанні. Підходять для різних основ, включно з пінополіуретановими, багатошаровими «сендвічами» і пружинними моделями. Потрібно знати, як прати наматрацник правильно, щоб він ефективно справлявся зі своїми функціями. Чистота виробу – це питання підтримання гігієни, що особливо важливо для людей, які страждають від алергії або астми.
Щільні моделі, виготовлені з волокон кокоса або піни, не можна прати, оскільки наповнювач при намоканні деформується. Доглядати за ними допоможе пилосос. Латексні наматрацники краще віддавати в хімчистку. Для видалення плям можна використовувати вологу тканину або губку. М'які вироби – з наповнювачем і без – перуться, але з урахуванням особливостей кожного матеріалу. Про такі наматрацники і піде мова далі.
Існує кілька типів виробів, і кожен вимагає особливого догляду:
Перед тим як випрати наматрацник, необхідно ознайомитися з рекомендаціями виробника. Вони вказані на ярлику виробу і мають вигляд піктограми.
Перше, що потрібно зробити, – зняти виріб з матраца. Якщо аксесуар служить вам уже давно, огляньте його на предмет розривів або зносу. При виявленні значних пошкоджень обміркуйте питання заміни наматрацника, оскільки дефекти можуть посилитися під час прання. Якщо на виробі є видимі забруднення, рекомендується попередньо обробити їх засобом для виведення плям. Використовувати агресивну хімію не можна.
Тут варіантів два: вручну і за допомогою машинки. У першому випадку алгоритм дій такий:
Не викручуйте наматрацник. Просто дайте воді стекти й акуратно розкладіть виріб, повністю його розгорнувши.
Перед тим як випрати чохол на матрац у машинці, переконайтеся, що остання розрахована на відповідну вагу та об'єм. Техніка повинна вміщати мінімум 7 кг, але все залежить від розміру виробу. Якщо все гаразд, дотримуйтеся таких правил:
Багато хто задається питанням, як прати водонепроникний наматрацник. Це можна робити за температури до 30°C і без порошку. Замість нього використовується рідкий засіб. Допускається прання в машині в щадному режимі з віджиманням максимум 800 обертів. Але найкраще очищати такий виріб вручну. Замочувати його в содовому або соляному розчині категорично не можна.
Це не менш важливий і відповідальний процес. Якщо пральна машина дає змогу регулювати віджимання, виберіть низькі оберти, щоб мінімізувати ризик пошкодження тканини. Але найкращий спосіб висушити наматрацник – природним чином, в ідеалі – на свіжому повітрі. Розвісьте його на білизняній мотузці або покладіть на плоску поверхню. Уникайте потрапляння прямих сонячних променів, оскільки це може призвести до вицвітання матеріалу або його деформації. Якщо виріб з наповнювачем, ретельно розімніть і рівномірно розподіліть його.
Використання сушильної машини допускається в тому разі, якщо це дозволено виробником. І тільки в режимі низької температури.
Прати виріб рекомендується не рідше одного разу на 2-3 місяці, а за наявності домашніх тварин або алергіків – частіше. Використання додаткових захисних шарів – зручне рішення. Подумайте про придбання допоміжного водонепроникного простирадла, щоб рідше прати основний наматрацник. Регулярно провітрюйте покриття, щоб запобігти накопиченню пилу і цвілі.
Знаючи, як прати захисний чохол на матрац, ви подовжите термін служби виробу, зможете підтримувати гігієну і чистоту в спальні та створити здорове середовище для відпочинку. Не забувайте читати ярлики і слідувати інструкціям виробника, щоб уникнути проблем.